Şarj Soketi Temizleme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
şarj soketi temizleme

Şarj soketi temizleme nasıl yapılır? Şarj soketi ne ile temizlenir? Şarj soketi bozulursa ne olur? Şarj soketi tamiri ne kadar?

Telefonlarımızın maruz kaldıkları kiri düşününce, arada sırada temizlik istemeleri oldukça normaldir. Telefonunuz hangi marka olursa olsun, telefonunuz hangi marka olursa olsun, telefonunuzun şarj soketi arada sırada temizlik ister.

Şarj soketi bozulursa ne olur?

  • Şarj soketine kaçan tozlar ve kalıntılar, telefonunuzun USB bağlantısının çalışmasının önüne geçer.
  • Düzenli temizlik yapılmadığı zaman şarj soketi ciddi hasar alabilir.
  • Şarj soketinin içine sıvı madde kaçırmayın.

Şarj soketi temizleme nasıl yapılır? Şarj soketi ne ile temizlenir?

Şarj soketi temizleme nasıl yapılır? Şarj soketi ne ile temizlenir? Şarj soketleri gerçekten çok hassastır, bu yüzden temizliğinin de çok hassas olması gerekir. Bunun için de en uygun yol basınçlı havadan geçer. Basınçlı hava, şarj soketine bir şer sokmanıza gerek kalmadan olan tüm kirleri dışarıya üfler.

Eğer basınçlı hava verebileceğiniz bir cihazınız yoksa, ucu sivri bir cisimle de soketi kolayca temizleyebilirsiniz. Bunun en kolay yollarından biri, diş fırçasının üzerine kolonya dökmektir. Kolonya döktüğünüz diş fırçası ile ahize ya da soketi temizleyin, temizlerken de soket kısmını yere doğru tutun ki kirler yer çekimine yenik düşsün. Ahize temizliği için de aynısı geçerli, ahizeyi temizlerken de telefonumuzu yüz üstü aşağıya tutmalıyız.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...