TikTok 3 Dakikalık Videolar Geliyor

by teknohall
TikTok Videoları

TikTok, platformda yayınlanabilecek videoların maksimum süresinin herkes için uzatıldığını duyurdu. 2020’nin sonunda yalnızca bazı beta test kullanıcıları için etkinleştirilen bu yenilikle videolar 60 saniyeden 3 dakikaya çıkıyor.

TikTok herkes için en uzun videoları başlattı

TikTok videolarının kısa olması popülaritesinin büyük bir nedeniydi. Ancak artık bu değişmek üzere. Uygulama, TikTok Haber Odasında  herkesin daha uzun videolar oluşturacağını belirten bir bildirim yayınladı.

Aralık 2020’de TikTok, daha uzun videolar oluşturma olasılığını keşfetti. Sonrasında da belirli bir içerik oluşturucu grubuyla üç dakikalık videoları test etmeye başladı. Böylece, kullanıcılar daha uzun videolarla daha yaratıcı olabilecekler.

TikTok’un ürün müdürü Drew Kirchoff, daha uzun videoların içerik oluşturuculara yeni içerik oluşturmak için daha fazla seçenek sunacağını belirtti.

Bir dakika sınırı olan kullanıcılar, tek bir fikri iletmek için birden fazla video oluşturamaz. İkinci veya üçüncü klipleri oluşturmak için duraklaması gereken içerik oluşturucular için pek hoş değil. Ancak, ikinci ve üçüncü bölümleri aramak zorunda kalacak olan izleyiciler için de sinir bozucu olabilir.

İçerik oluşturucular, üç dakikalık videolar çekerken çok daha fazla özgürlüğe sahiptir olacaklar. Platform bir tarih vermese de yeni uzunluğun “önümüzdeki haftalarda” geçerli olacağını belirtti. Kullanıcılar daha uzun videolar oluşturabilecekleri konusunda bilgilendirilecekler.

Daha Uzun Videolar TikTok’u Daha İyi Bir Şekilde Değiştirecek mi?

Çok kısa oldukları için TikTok’tan gelen viral klipler   çok akılda kalıcı olabilir. Kısa klipler, uzun videolardan daha popülerdir. Sonuçta, YouTube bunun için var.

YouTube’un TikTok için yeni sınırı, çevrimiçi video devi için daha büyük bir tehdit oluşturabilir. YouTube Shorts, kullanıcıların bir dakikalık videolar kaydetmesine ve yüklemesine olanak tanıyan, TikTok’tan ilham alan bir uygulamadır. Bununla birlikte, TikTok video uzunluklarını çeşitlendirdiği için YouTube’un rekabet edebilmek için daha fazla çalışması gerekebilir.

Daha Uzun Videolar Muhtemelen TikTok’u Daha Dominant Hale Getirecek

TikTok’un sonsuz eğlenceli ve komik video akışı, sosyal medyaya hükmetmesinin önemli bir nedenidir. 60 saniyelik videoları takip etmek kolay olsa da, üç dakikalık videolar kullanıcıları daha uzun süre TikTok’a bağlı tutacak.

Related Posts

Yorum Bırakın...