Instagram Hikayeleri Ücretli İçerik Sunacak

by teknohall
Instagram Hikayeleri Ücretli İçerik Sunacak

Instagram hikayeleri ücretli içerik özelliği ile mi geliyor? Evet, instagram, popüler kullanıcıların hikayelerinde yalnızca ödeme yapan hayranlara açık içerik yayınlamasına olanak tanıyan bir özellik üzerinde denemeler yapıyor.

Instagram, yakın zamanda sosyal medyada dolaşan bu özelliğin ekran görüntülerinin şu anda geliştirilmekte olduğunu belirtti. Henüz herkese açık olarak test edilmeyen dahili bir prototip olduğunu da doğruladı. Şirket, henüz bu proje hakkında bilgi verecek duruma gelmediklerini söyleyerek planlarıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı paylaşmayı da reddetti. Ancak bazı sızıntılar instagram gönderilerinden para kazanabileceğinizi gösteriyor.

Instagram Gönderilerinizden Nasıl Para Kazanabilirsiniz

Instagram Hikayeleri

Instagram, yalnızca ödeme yapan izleyicilerin gönderileri okumasına ve bunlarla etkileşime girmesine izin veren bir özellikle karşımıza çıkabilir. Evet, popüler uygulma, Twitter’ın Süper Takip’inin kendi sürümünü geliştiriyor. ‘Özel Hikayeler, içerik oluşturucuların Instagram Hikayelerinde fotoğraf ve video yayınlamalarına izin verecek. Bunları yalnızca en sadık hayranlar tarafından belirli bir ücret karşılığında ücretli erişimle kullanılabilir hale getirecek.

Şirket, Instagram hikayeleri lansmanı ile ilgili belirli ayrıntıları paylaşmayı reddetti, ancak Paluzzi’nin görüntüleri zaten çok şey söylüyor.

Geçen hafta, Alessandro Paluzzi, yeni sosyal ağlar trendini doğrudan takip eden ve abonelerin gönderilerinden para kazanmalarına olanak tanıyan yeni yollar izleyen keşiflerle ilgili bir başlıkta bir dizi ekran görüntüsü yayınladı.

Alessandro Paluzzi tarafından bazı ekran görüntülerinin çevrimiçi olarak yayınlanmasının ardından, işlevin şu anda dahili bir test aşamasında olduğunu doğruladı.

Platformda yayınlandıktan sonra, ‘özel hikayeler’ kırmızı gradyanlı (Instagram’ın rengi) mevcut olanlardan ayırt etmek için farklı bir renkle, görünüşe göre mor ile tanımlanacak. Kullanıcılar özel hikayelerle karşılaştıklarında, “sadece abonelerin” içeriği görüntüleyebileceğini hatırlatan bir mesaj gösterilecek. Hikayeler ekran yakalama ile kaydedilemeyecek, ancak içerik oluşturucular, video durumunda donmuş karede bunları öne çıkanlar olarak paylaşabilecekler.  Abonelikler için Özel Hikayelere ek olarak Instagram, NFT’yi de düşünüyor.

Instagram’ın Özel Hikayeleri herkese açık olarak yayınlayacağı kesin değil, ancak bu özellik, şirketin hemen hemen her sosyal medya platformunun artık içerik oluşturuculara işlerinden para kazanma fırsatı sunduğu giderek kalabalıklaşan bir pazarda rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Related Posts

Yorum Bırakın...