Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
xiaomi pil sağlığı öğrenme

Xiaomi pil sağlığı öğrenme nasıl yapılır?? Pil durumunu nasıl öğrenebilirim? Xiaomi batarya ömrü ne kadar? Pil ömrü nasıl bakılır?

Xiaomi cihazınız varsa MIUI’ye zaten aşinasınızdır. Xiaomi, Android severlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için MIUI’yi her gün geliştirmeye devam ediyor. Açık kaynak yapısı ile çalışan Android sistemi, hangi sürüm ve yazılımda kullanılırsa kullanılsın birçok benzersiz özelliğe sahip.

Xiaomi batarya ömrü ne kadar? Pil ömrü nasıl bakılır?

Xiaomi batarya ömrü ne kadar? Pil ömrü nasıl bakılır? Pil ömrünü kontrol etmenizi sağlayan bir özellik geliştirilmişti, bu sayede pilinizin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Telefon pilleri, hızlı şarj teknolojisi çıktığından beri büyük bir değişime ve gelişime uğrasa da, hızlı şarjın telefon pillerine olumsuz etkileri göz ardı edilemez. Bu yüzden telefon pilinizin sağlığını kontrol etmek, doğabilecek tüm sorunların önüne geçmek için önemlidir. Ölü bir pil kullanmak telefonunuzun sağlığını ve performansını etkileyebilir, hatta patlayabilir.

Xiaomi pil sağlığı öğrenme nasıl yapılır? Pil durumunu nasıl öğrenebilirim?

Xiaomi pil sağlığı nasıl öğrenilir? Pil durumunu nasıl öğrenebilirim? Aşağıdaki adımları kullanarak bunu öğrenebilirsiniz fakat öncelikle telefonunuzun şarjının %100 olduğundan emin olun.

1- Bilgisayarınızdan başlat çubuğundaki arama kısmına cmd yazın.
2- Komut istemi açıldıktan sonra ABD shell yazın ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
3- Bilgisayarınız telefonunuzu algıladığında komut isteminde telefonunuzun kod adını görebilirsiniz.
4- dumpsys battery komutunu girin.

xiaomi pil sağlığı öğrenme

5- Telefonunuzun pil akımı, voltajı, sıcaklığı ve diğer tüm bilgileri görebilirsiniz. Charge counter kısmı pilin kapasitesini (görseldeki telefonun kapasitesi 2,368 mAh) ifade ederken, status ise pilin dolu olup olmadığını gösterir. Eğer doluysa 5 rakamı ile ifade edilir.

Pil sağlığını öğrenmek için şu formülü kullanmalısınız: (Gerçek kapasite/Mevcut kapasite)*100. Bu formül 2,800 mAh’lık pixel 4 pili dikkate alır. Yani buradaki formül (2386/2800)*100 olarak hesaplanmalıdır. Bu hesabın sonucunda pil sağlığı %85 çıkar fakat bu bilgi doğru olmayabilir, en doğru sonuç tam doldurulmuş bir pille daha net çıkacaktır.

Hata Raporu Yöntemini Kullanarak Xiaomi Pil Sağlığı Öğrenme

MIUI ile çalışan Xiaomi telefonlarda hata raporu kullanılarak pil ömrü öğrenilebiliyor. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Ayarlar’a gidin.
2- Cihazım’a tıklayın.
3- Tüm özellikleri görüntüleyin ve CPU’ya 5 kere tıklayın.
4- Cihaz hata raporu oluşturmaya başlayacak.
5- Haya raporunun zip dosyasını bulun ve dosyayı çıkarın. Bunun için dosya gezgininden yardım alabilirsiniz.
6- Çıkardığınız dosyayı açın ve içindeki diğer zip dosyasını çıkarın.
7- Bu dosyayı da açın.
8- Metin düzenleyicisinde bu dosyayı açın ve içinde “healthd” kelimesini arayın

xiaomi pil sağlığı öğrenme

Gördüğünüz fc değerinden pilin şu anki kapasitesini görebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...