Yenilenmiş, Tamir Görmüş iPhone Nasıl Anlaşılır?

by teknohall
yenilenmis-iphone

Bugünkü yazımızda tüm iPhone kullanıcıları ilgilendiren konuya değineceğiz. Yenilenmiş tamir görmüş iPhone nasıl anlaşılır bundan bahsedeceğiz.

Bazen cihazlarımız garanti kapsamı dâhilinde istenmedik şekilde arıza çıkabiliyor. Neyse ki garanti kapsamında olduğu için iPhone ihazımızı garanti dâhilinde yetkili servisine gönderiyoruz be bizler için sorunu en kısa zamanda çözüyorlar. Eğer cihazımız tamir ile sorunu çözüyorsa tamir ediyorlar ya da cihazımız tamir edilecek durumda değilse birebir aynısı ile değişim yapıyorlar. Tabi eski cihazlarda tamir edilip yeniden satışa sunulabiliyor.

iphone-seri-numarasi-ogrenme

iPhone Model Numarası Öğrenme

iPhone cihazımızın model numarasını öğrenmek için cihazımızdan ayarlar kısmına giriyoruz. Daha sonra açılan ekranın alt tarafından genel ayarlara girip hakkında kısmına giriş yapıyoruz. Bu ekranda telefona ait tüm mekanik özellikler karşımıza çıkıyor. Model adı, ios sürümü gibi birçok bilgiyi bu ekrandan edinebiliriz. Buradan zaten gözümüze ilk çarpan bilgiler model adı ve model bilgileri kısmı oluyor bu sayede telefonumuzun hakkında tim bilgilere buradan erişebiliriz.

iPhone Model Numarası M ile Başlıyorsa?

Yukarıda da anlattığımız gibi model numarasını erişiyoruz. Bu model numarası aslında bize birçok şeyde bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Mesela bu model numarası M ile başlıyorsa hiç kuşku duymanıza gerek kalmıyor. Gayet doğal yollardan üretilmiş ve satışa sunulmuş anlamına geliyor. Herhangi bir şekilde işlem ya da yenileme evresi geçirmemiştir.

yenilenmis-iphone

Model Numarası F ile Başlıyorsa?

Eğer iPhone cihazımız M değil de F harfi ile başlıyorsa burada işler biraz değişiyor. F harfi ile başlayan cihazımız yenilenmiş cihaz anlamına geliyor.

Model Numarası N ile Başlıyorsa?

Eğer cihazımız N harfi ile başlıyorsa yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere cihaz garanti kapsamında birebir aynısı ile değişmiş anlamına geliyor. Yani yedek telefon sayılır. Bu durum apple tarafından yapılan birebir değişim işlemidir. Çoğu kullanıcı bu değişim özelliğini kullanmaktadır. Belki de sizlerin elindeki iPhone cihazda yenilenmiş olabilir. Yazımız sayesinde hemen bunu kontrol edebilirsiniz.

iphone

Model Numarası P ile Başlıyorsa?

Eğer cihazımızın model numarası P ile başlıyorsa kişiye özel tasarlanmış anlamına geliyor. Bu model numarası ile çok sık karşılaşmıyoruz ve muhtemelen elinizdeki cihazları P harfi ile başlamıyordur. Model numarası P ile başlayan iPhone cihazlara örnek vermek gerekirse; altın kaplama olabilir, kapağında takım logosu olabilir, araba resmi olabilir veya çok daha farklı tasarım olabilir.

Related Posts

Yorum Bırakın...