Zoom Klavye Kısayolları Nelerdir?

by Merve Taş
zoom klavye kısayolları

Pandemi ile birlikte birçoğumuz evden çalışma düzenine geçiş yaptık. Hemen hemen her çalışan kişinin hayalini kurduğu home-office çalışma, 2020 yılından beri yeni gerçeklerimizden biri olmayı başardı. Evimizde çalışırken, ekibimizle irtibat kurmamızı sağlayan bir aracıya ihtiyacımız var ve bunun için seçeneklerimiz çok fazla.

Eğer toplantılarımız için Zoom’u kullanıyorsak, Zoom’un tüm nimetlerini bilmekte fayda var; değil mi?

Yoğun bir günü bir toplantıyla sonlandırıyorsak ve evde çocuklarımız varsa, toplantı esnasında kendimizi sessize almak isteyebiliriz… Ev bir savaş alanıyken, iş toplantısı yapmanın en zor noktalarından birisi, en sessiz alanı bulup – sadece 1 metrekarelik bir alan bile olsa – burada toplantıya katılmak için deyim yerindeyse canla, başla mücadele veririz… Zoom Klavye Kısayolları, sizin için hazırladığımız kısa bir özetle tam bu gibi anlarda sizi kurtarmak için varlar!

Zoom Klavye Kısayolları Nasıl Düzenlenir?

Zoom ile ilk defa taşınlar, ya da uzun süredir kullanıp birçok özelliğini bilmeyenler için kısaca özet geçelim. Zoom, bir konuşma esnasındaki işlerinizi kolaylaştıracak kısayollara sahiptir ve bu Zoom Klavye Kısayolları sayesinde toplantılara katılabilir, sesinizi kapatıp açabilir, konuşma kaydını başlatabilir, durdurabilir ya da duraklatabilirsiniz.

Tüm bu özelleştirmeleri yapmak için bu adımları izleyebilirsiniz:

1- Sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafı simgenize tıklayarak Ayarlar kısmına gidin.
2- Ayarlar’a gittiğinizde, sol kısımdaki sekmelerden Klavye Kısayolları’nı seçin.

3- Karşınıza bu ekran geliyorsa, doğru yerdesiniz! Genel olarak tüm kısayollar Toplantı, Telefon, Genel ve Sohbet kategorileri altında toplanmıştır. Kısayol kısmında bulunan tuş atamaların dilediğiniz gibi kişiselleştirerek, daha rahat bir Zoom toplantısı deneyimi sağlayabilirsiniz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...