Language Learning with Netflix ile Dizi İzlerken Yeni Bir Dil Öğrenin

by Merve Taş
language learning with netflix

Yeni bir dil öğrenmek için, tüm eşyalarınızı toplayıp başka bir ülkeye yerleşmenize gerek yoktur. Biraz pratik ile bir dili temel seviyede öğrenebilir, üzerine çalışarak kendinizi eksik gördüğünüz noktaları kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Language Learning with Netflix Nedir?

Bir Chrome uzantısı ile Netflix’te en sevdiğiniz diziyi izlerken kolaylıkla dil öğrenmek ister misiniz? Language Learning with Netflix, sadece Netflix izleyerek aynı anda iki altyazı programı sayesinde kolayca yeni bir dil öğrenmenizi sağlar. Bu bir Google Chrome uzantısıdır; yani Netflix’in kendi içinde yer alan bir özellik değildir.

Language Learning with Netflix uzantısının içinde İngilizce, Almanca, Franzısca, Türkçe, Felemenkçe, Danca, Norveççe, Portekizce, İspanyolca ve İsveççe dahil olmak üzere birçok dil seçeneği mevcuttur. Bu uzantı ise, bu dilleri kullanarak dilediğiniz diziye çift alt yazı ekleyerek daha kolay dil öğrenmenizi sağlar.

Dil öğrenmenin en kolay yolu, o dilin günlük konuşmalarını öğrenmektir. Hepimiz biliyoruz ki, okul hayatımız boyunca İngilizce dersleri görmüş olsak da birçoğumuzun İngilizce seviyesi oldukça düşük. Okulda gördüğü derslerin yanı sıra sürekli yabancı dizi veya film izleyen ya da yabancı şarkı dinleyenlerin kendini İngilizce anlama, konuşma ve yazma anlamında nasıl geliştirdiğine şahit olmuşsunuzdur.

Bu Uzantı İle Dil Öğrenmek Çok Kolay!

Bu uzantı da aslında temel olarak bunu hedeflemekte. Seçtiğiniz bir dil ve öğrenmek istediğiniz bir diğer dili, izlemek istediğiniz dizinin bölümünde açın. Diziyi kaçırmaktan korkuyorsanız, daha önce izleyip tekrar izlemek istediğiniz bir dizi ile işe başlayabilirsiniz. Hem kendi ana dilinizi okuyun, hem de öğrenmek istediğiniz bir diğer dili takip edin. Böylece, zamanla öğrenmek istediğiniz diğer dile de yavaş yavaş hakim olacağınızı göreceksiniz!

Ayrıca, Language Learning with Netflix uzantısının şöyle de bir özelliği mevcut: İzlediğiniz içeriğin içinde geçen bir kelime az kullanılıyorsa, bunu gri rengine çevirebilir. Bir kelimenin anlamını merak ediyorsanız, fareniz ile o kelimenin üzerine geldiğiniz zaman sizin için açılan sözlükten yararlanabilirsiniz. Daha rahat dil öğrenmenizi sağlayacak içerikler, uzantı sahipleri tarafından çoktan hazırlanmış bile, görmek için tıklayın.

Language Learning with Netflix uzantısı tamamen ücretsizdir. Uzantının kurucuları, zamanla daha fazla özellik getirerek bu özellikleri ücretli bir abonelikle sunmayı düşündüklerini açıklamışlardı.

Bu uzantı, sadece Google üzerinden Netflix’e yapılan girişlerde çalışıyor. Netflix uygulamasından bu uzantıya ulaşmanız maalesef mümkün değil, çünkü belirttiğimiz gibi bu uzantı, Google Chrome’a yüklenen bir uzantı çeşidi.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...