AirPlay Çalışmıyor Mu? Nasıl Düzelteceğinizi Anlatıyoruz!

by Merve Taş
airplay çalışmıyor

AirPlay çalışmıyor mu? AirPlay hatası nasıl düzeltilir?

AirPlay Çalışmıyor Mu? Nasıl Düzeltebiliriz?

AirPlay çalışmıyor mu? AirPlay; Apple cihazlarında kullanılan kablosuz bir aktarma sistemidir. Ekranınıza ses ya da görüntü göndermek için AirPlay’i kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için kontrol merkezini kullanabilirsiniz.

Cihazınızı Yakın Tutun

Eğer AirPlay çalışmıyorsa; yansıttığınız cihazınızı ekranınıza yakın tutarak tekrar deneyin. Kablosuz aktarımla ilgili problem yaşanıyorsa, cihazın uzaklığından kaynaklanıyor olabilir.

Doğru Alıcıya Bağlanın

Cihazınızı doğru aktarıcıya bağladığınıza emin misiniz? Apple TV ile bir problem yoksa ve tekrar aynı problemleri yaşıyorsanız, yanlış alıcıya bağlanıyor olabilirsiniz. Apple TV’de ayarlara, ardından genele, ardından hakkında kısmına, ardından da ad kısmına tıklayın. Apple TV’nizin adını değiştirerek tekrar deneyin.

Wi-Fi Ağını Kontrol Edin

AirPlay’in çalışması için hem kaynak cihazın hem de bağlandığı cihazın Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir. Bağlayacağınız cihazdan ayarlar kısmından ağ bağlantısını kontrol edin. Hem bağlantıyı veren cihaz hem yansıtılan cihaz aynı ağa bağlantı olabilir.

Eğer aynı bağa bağlı olsa bile hala daha bağlantı sorunu yaşanıyorsa, Wi-Fi’ı sıfırlayın ya da modeme reset atıp tekrar deneyin. Cihazlardan ağ bağlantısını unutun ve tekrardan bağlayın.

İşte bu kadar! Eğer tüm bunlara rağmen sorunlarınız çözülmezse, cihazları yeniden başlatarak bağlantıyı tekrar kurmayı deneyin. Eğer sorun ağ bağlantınızda değilse cihazınızda olabilir, bunun için de cihaz servisiyle bağlantıya geçebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...