Android Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

by Merve Taş
android depolama

Depolama alanı dolu ne yapmalıyım? Android telefon depolama alanı nasıl boşaltılır? Telefonda depolama alanı nasıl açılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarımız, nedensizce bazen depolama alanı dolma hatası verebiliyor. Telefonumuzda yer kaplayacak büyük kapasiteli fotoğraf, video gibi içerikler barındırmasak da Android depolama alanı hatası alabiliyoruz.

Cep telefonlarımızda yüklü olan uygulamalar, her yeni güncelleme aldıklarında daha fazla yer kaplayarak depolama alanımızı deyim yerindeyse işgal ediyor. Telefonumuzda az uygulama varsa ve yüksek çözünürlükte videolar çekiyorsak, depolama alanının büyük bir çoğunu bunlar kaplıyordur. Fakat telefonunuzda fazla video ve fotoğraf tutmuyorsanız ve hala depolama alanınız doluyorsa, tek bir uygulamayı güncelleyerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz!

Android Depolama Alanı Dolu Ne Yapmalıyım?

Android işletim sistemleri, IOS’a göre birçok uygulama ile birlikte gelir. Google ile birlikte çalışan Android, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm uygulamaları içinde barındırır. Bu uygulamalardan biri Google Dosyalar uygulamasıdır.

Google Dosyalar, Android depolama alanı sorununu çözmeniz için size yardımcı olabilir. Telefonunuzda bulunan tüm belgeleri, fotoğrafları ve diğer tüm içerikleri Dosyalar’da depolayabilir ve buradan düzenleyebilirsiniz. Bu kadar kullanışlı olan bir uygulama birçok Android kullanıcısını cezbetse de, Google Dosyalar’ın bazı zamanlar yavaş çalışması Android kullanıcılarını zorluyordu; bu yüzden Google uygulama üzerinde birkaç değişiklik yaptı. Sık kullanılanlar klasörü, uygulamaların kapladığı alanı görme gibi yenilikler sayesinde Dosyalar daha kullanışlı bir hale geldi.

bu konuda ne yapabilirsin

Google Dosyalar, yeni güncelleme aldığı zaman eğer telefonunuzda otomatik güncellemeler açıksa otomatik olarak güncellenecektir; eğer otomatik güncelleme açık değilse de Google Play’e giderek kolayca güncellemeyi yapabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...