Cep Telefonunuzdaki Sesli Asistan Özelliklerini Ögrenin!

by Merve Taş
sesli asistan

Cep telefonunuzdaki sesli asistan özelliklerine ne kadar hakimsiniz? Sesli asistanlarınızı yakından tanıyarak bilinmeyen özelliklerini öğrenin!

Bilinmeyen Sesli Asistan Özellikleri!

Gökyüzüne baktığınızda bir uçak gördünüz ve nereye gittiğini merak mı ediyorsunuz? Hemen telefonunuzun sesli asistanını açın ve “Hangi uçaklar havada?” diye sorun. Gökyüzünde gördüğünüz uçağın nereye gittiğini kolayca öğrenebilirsiniz!

1- El Fenerini Açın

Karanlık bir odada olduğunuz zaman, genellikle telefonlarınızın el fenerini açarak önünüzü görmeye çalışıyorsunuz. Bunu basitçe yapmak için, cep telefonunuzdaki sesli asistan açın ve “El fenerini aç” komutunu verin. Bu özellik hem Siri, hem Google Asistan’da kullanılabilir.

2- Takviminize Ekleyin

sesli asistan

Arkadaşlarınızla önümüzdeki günlerde görüşmek üzere bir plan yaptınız ve bu sizin için oldukça önemli, değil mi? Unutmamak için cep telefonu takviminize ekleyerek o gün geldiğinde telefonunuzun hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. Cep telefonunuzun sesli asistanını açın ve yaptığınız planı tarihiyle birlikte söyleyin. Örneğin, “Hey Siri, 14 Mayıs saat 14:00’da Ahmet’le buluşma kaydet” diyebilirsiniz.

3- Zamanlayıcı Ayarlayın

Fırına bir yemek koydunuz, o sırada başka işlerle meşgulsünüz ve fırından yemeği alacağınız saati kaçırma ihtimaliniz var. Hemen cep telefonunuzda bir zamanlayıcı ayarlayarak, saat geldiği zaman alarm çalmasını sağlayabilirsiniz! Telefonunuzdaki sesli asistan uygulamasına “Zamanlayıcıyı 25 dakikaya ayarla” diyerek bulaşık yıkarken bile kolayca zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

4- Telefonunuzu Sessize Alın

Bir toplantıya girdiğinizi düşünün. Genellikle toplantıya girmeden önce panik halinde olur, birçok işinizi toparlamaya çalışırsınız. Elleriniz dolu olabilir ve telefonunuzu sessize almayı unutabilirsiniz. Bu noktada, Siri ya da Google Asistan’ı açın ve “Telefonumu sessize al” komutunu verin.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...