Safari İpuçları ile Hayatınız Kolaylaşacak!

by Merve Taş

Safari İpuçları nedir? iPhone Safari ne işe yarıyor? iPhone Safari ayarları nasıl olmalı? Safari mi daha hızlı Chrome mu?

Safari İpuçları nedir?

Safari İpuçları nedir? Bugünkü yazımızda sizin için iOS’un internet tarayıcısı olan Safari’den bahsedeceğiz! Aşağıda birçok özelliğe değinmeden önce, birkaç soruya cevap veriyoruz. Hadi, başlayalım!

iPhone Safari ne işe yarıyor?

iPhone Safari ne işe yarıyor? Safari, yukarda bahsettiğimiz gibi iOS yazılımındaki tüm cihazlarda bulunan bir internet tarayıcısıdır. Safari tasarımı ile birlikte oldukça kullanışlıdır ve en az Chrome kadar güvenlidir!

Safari mi daha hızlı Chrome mu?

Safari mi daha hızlı Chrome mu? Bu sorunun cevabını hız olarak değil ama kullanışlılık olarak verebiliriz: Eğer Chrome kullanıyorsanız, tüm Google hesaplarınızı tek bir yerden yönetebilir ve senkronizasyonu tamamlayabilirsiniz. Chrome’da yaptığınız her şey tüm cihazlarda gözükebilir, bu yüzden kullanım rahatlığı sunar. Tüm bunların yanında Safari de iOS’un kendine has internet tarayıcısı olduğu için tasarımsal anlamda birçok rahatlığa sahiptir. Ben bir iPhone kullanıcısı olarak Chrome’u değil, Safari kullanıyorum. Tercih sizin!

iPhone Safari ayarları nasıl olmalı?

iPhone Safari ayarları nasıl olmalı? iPhone’da Safari ayarlarında spesifik bir değişiklik yapmanıza gerek yok; varsayılan ayarları ile oldukça kullanışlı! Yine de Ayarlar’dan Safari’ye giderek özelliklerine göz atabilir, kendinize göre daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Safari Uzantıları

Safari Uzantıları, tıpkı Chrome’da olduğu gibi Safari’ye de uzantılar eklenebilmesini sağlayan bir özelliktir. Uzantıları nasıl edineceğinizi aşağıda açıklıyoruz.

 1. App Store’a gidin.
 2. Ekranın altında bulunan Uygulamalar’a basın.
 3. Sayfanın en altına gidin.
 4. En İyi Kategoriler’in altında bulunan Safari Uzantıları’nı bulun. Eğer gözükmüyorsa Tümünü Gör’e basın.

Safari Gizlilik Özellikleri

Safari gizlilik özellikleri arasında, eğer Safari kullanıyorsanız zaten aktifleştirdiğiniz birkaç gizlilik özelliği mutlaka vardır! Aşağıda sizin için nasıl kişiselleştirebileceğinizi açıklıyoruz.

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Safari’ye tıklayın.
 3. Gizlilik ve Güvenlik’e basın.
 4. Değiştirmek istediğiniz tüm gizlilik özelliklerine göz atabilirsiniz.

Safari Otomatik Ödeme Doldurma

Safari Otomatik Ödeme Doldurma için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Safari’ye basın.
 3. Otomatik Doldur’un alt kısmında bulunan ayarları yapın.
 4. Kredi kartınızı eklemeyi unutmayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...