iPhone 14 Satellite SOS Özelliği Geliyor!

by Merve Taş
iPhone 14 Satellite SOS özelliği

iPhone 14 Satellite SOS özelliği geliyor! iPhone 14 acil durum uydu bağlantısı özelliği nedir? Ne zaman gelecek? Aşağıda sizin için anlatıyoruz!

iPhone 14 Satellite SOS Özelliği Nedir?

iPhone 14 Satellite SOS nedir? iPhone 14 acil durum uydu bağlantısı, sonunda geliyor! Uzun zamandır beklenen bu özellik, ilk olarak her zamanki gibi Kanada’da kullanılmaya başlanacak. Eğer başarılı olursa yavaş yavaş tüm dünyada kullanılmaya başlanacak. Peki, iPhone 14 acil durum uydu bağlantısı özelliği nedir?

iPhone 14 Acil Durum Uydu Bağlantısı Nedir?

iPhone 14 Acil Durum Uydu Bağlantısı Nedir? Günlük hayatımızda hepimiz birçok mekanda bulunabiliyoruz. Umarım böyle bir durum hiç başınıza gelmez ama eğer bir gün bir yerde mahsur kalırsanız, yangının ortasında bulunursanız, işlenen bir suça tanıklık ederseniz ya da başka bir acil durumun ortasında kullanırsanız, bu özelliği kolayca kullanabilirsiniz.

iPhone 14 Acil Durum Uydu Bağlantısı özelliğinin kullanılabilmesi için Apple, Globalstar isimli 24 uydu sahibi bir şirketle ortaklık kurdu.

Acil durum uydu bağlantısını kullandığınız zaman, Globalstar’ın uydularından birine gönderilen sinyal sayesinde acil servislere yönlendirilecek ve böylece hiçbir acil durum anında mahsur kalmayacaksınız. Bu özelliğin ilk 2 sene boyunca ücretsiz olacağı söyleniyor fakat zaman neler gösterir, hep birlikte göreceğiz. Teknolojinin bu duruma gelmesi inanılmaz, çünkü sinyal alamadığımız zamanda bile birileriyle iletişim kurabilecek olmamız gerçekten de umut verici.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...