En Yeni Google Drive Güncellemeleri Nedir?

by Merve Taş
google drive güncellemeleri

Google Drive güncellemeleri nedir? Google Drive, yeni güncellemesi ile birçok dosyanızı silecek. Peki, hangi dosyalar silinecek?

Tüm fotoğraflarımızı, videolarımızı ve belgelerimizi depolamamızı sağlayan, başkalarıyla kolayca paylaşabildiğimiz Google Drive; iyi ki var! Google Drive, telefonumuzda yer açmak için birçok yönden harika bir programdır; bu yüzden senelerdir sıkça kullanılır. Google hesabınızla giriş yapabildiğiniz Google Drive, kolayca Google hesabınızın olduğu tüm cihazlarla senkronize olarak işlerinizi kolaylaştırır.

Google Drive Güncellemeleri Nedir?

Daha öncelerde, aynı klasörü, dosyayı, fotoğrafı ya da videoyu birden çok Google Drive dosyasında depolayabilsek de, artık bu özellikten yararlanamayacağız. Google, Drive uygulaması içinde yinelenen tüm dosyaların silinmesi kararını aldı. Buradaki amaç, daha kullanılabilir ve düzenli klasörler oluşturarak depolamayı kolaylaştırmaktır.

Bu güncelleme sayesinde aslında depolama alanınızda da yer açılacağı aşikar. Böylece, gereksiz görülen birçok dosya kendiliğinden silinecek ve sizi yeni depolama alanı satın almaktan kurtaracak. Bu gibi yeniliklere başta alışmak zor gelse de, aslında kullanıcının işini kolaylaştırmak adına yapılan yeniliklerden biridir.

Bu güncelleme, paylaşım ayarları gibi sizin belirlediğiniz ayarları değiştirmez. Dosya silmeler otomatik olarak yapılacak ve maalesef bu özellikten kaçmak mümkün değil. Hangi dosyaların silineceği sizin için bir sürpriz olmasın istiyorsanız, dosyalarınızı kontrol ederek güncellemeden etkilenmeden önce bir düzene oturtmak sizin için en iyisi olacaktır.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...