Facebook Doğum Günü Gizleme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
Facebook Doğum Günü Gizleme

Facebook doğum günü gizleme nasıl yapılır?

Facebook’u ne kadar kullanıyorsunuz? Facebook biraz popülerliğini diğer uygulamalara kaptırdı ve bu zamandan beri de en sık kullandığımız uygulama olmaktan çıktı. Facebook’u çok sık kullanmıyorsanız, sadece dijital varlığınızı devam ettirmek için açık bırakıyorsanız, Market Place’i kullanmak istiyorsanız ya da sadece doğum tarihinizi gizlemek istiyorsanız ne yapacağınızı anlatıyoruz!

Eğer doğum gününüz yaklaşıyorsa ve Facebook’taki arkadaşlarınızın görmesini ve kutlamasını istemiyorsanız, doğum gününüzü gizleyerek insanlara bildirim gitmesini engelleyebilirsiniz. İster tüm doğum tarihinizi gizleyin, ister sadece doğum yılınızı gizleyin; sizin için hem web sitesinde hem mobil uygulamada doğum gününüzü nasıl gizleyeceğinizi anlatıyoruz!

Facebook Doğum Günü Gizleme

Facebook’Doğum Günü Gizleme için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Web tarayıcınızı açın.
  2. Facebook.com adresine gidin.
  3. Hesabınıza giriş yapın.
  4. Sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.
  5. Adınıza tıklayın.
  6. Aşağıda bulunan Hakkında’ya basın.
  7. İletişim ve Temel Bilgiler kısmına tıklayın..
  8. Temel Bilgi’ye tıklayın.
  9. Doğum tarihinizin yanında bulunan anahtarı kapatın; ya da direkt kaldırın.

İşte bu kadar! Eğer insanlardan doğum tarihinizi gizlemek isterseniz yukarda bulunan adımları izleyin. Eğer tekrar doğum tarihinizi görünür kılmak isterseniz yukardaki adımların tam tersini uygulayabilirsiniz; unutmayın, tekrar doğum tarihinizi erişilebilir hale getirirseniz insanlara doğum tarihiniz yaklaştığında ya da doğum gününüz geldiğinde bildirim gidecek ve doğum gününüzü görebilecekler.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...