Android 13 Pil Sağlığı Bildirimleri Gönderiyor!

by Merve Taş
Android 13 Pil Sağlığı

Android 13 pil sağlığı bildirimleri gönderecek! Android telefonlarda olmayan ve iOS’ta karşımıza çıkan en sevilen özelliklerden biri de, telefonun pil sağlığını görebilmek ve bunun hakkında fikir sahibi olmaktır. Android 13’te bu özellik devreye girecek!

Android 13 Pil Sağlığı Artık Görünecek

Android 13 pil sağlığı gözükmesinin entegre edileceği, Twitter üzerinden duyurulmuştu. Uzun zamandır beklenen pil sağlığı göstergesi bir türlü devreye girmiyordu ve bu durum kullanıcıları çıkmaza sokabiliyordu. Bilindiği üzere pil sağlığını görmek, telefonunuzun ömrüne göre hareket edebileceğinizi gösteriyor ve buna göre önlem almanızı sağlıyor.

Akıllı telefonlarda pil sağlığının etkisi öyle büyük ki; bir telefonu 3-4 sene kullanmak için bazen 2’den fazla pil değiştirmeniz gerekebilir. Pil sağlığını görmeden önce de kötü bir pile sahip olduğumuzu anlıyorduk elbette; ama artık pil sağlığına göre 2. el telefon satışlarının da yapıldığını düşünürsek günümüzde kullanmamak hem saçma, hem de teknolojinin gerisinde kalmamıza sebep oluyor.

Tam da bu yüzden Android 13 Beta sürümüne artık bu özellik entegre edildi ve artık kullanılabilecek. Akıllardaki soru da şu: bu özellik tüm Android 13 sürümünü alan telefonlarda mı kullanılacak? Yoksa sadece yeni nesil telefonlara mı gelecek? Malum, bazı Android telefonlar hala daha kullanılıyor ve bu telefonlar artık güncelleme almıyorlar. O cihazlar için başka çözüm yolu bulunacak mı? Merakla bekliyoruz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...