Fotoğrafları Gmail ‘den Google Fotoğraflar ‘a Kaydetme

by teknohall
Fotoğrafları Gmail 'den Google Fotoğraflar 'a Kaydetme

Hepimiz bir e-posta mesajına eklenmiş bir fotoğraf aldığımızda onu bir bulut sunucularına aktarmak istiyoruz. Gmail’e gelen fotoğrafları Google Drive ‘a kaydedip sonra da Google Fotoğraflar ‘a mı atıyorsunuz? Artık daha kolayı var! Gmail e-postalarında aldığınız resimleri doğrudan Google Fotoğraflar ‘a kaydedebiliyorsunuz.

Güncellemeden önce, Gmail ’deki fotoğraf ekleri için “İndir” ve “Drive’a Ekle” seçenekleri vardı. Ekteki fotoğrafları Google Fotoğraflar kitaplığına kaydetmek istediğimizde, her bir fotoğrafı indirip ardından Google Fotoğraflar’a yüklemek gibi bir süreçten geçmemiz gerekiyordu. Ancak şimdi, Gmail fotoğraf eklerinin üzerine geldiğinizde işlemi kısa bir sürede yapmanıza izin verecek bir ‘Fotoğraflara Kaydet düğmesi de göreceksiniz. 

Gmail ‘den Google Fotoğraflar ‘a Kaydedin

Fotoğraflara Kaydet özelliği Gmail’de mevcuttur ve Google Drive’a kaydetmek kadar kolaydır . Aşağıdaki adımları takip ederek, e-posta mesajından veya fotoğraf ön izlemesinden resimlerinizi kaydedebilirsiniz.

Gmail Fotoğraf Kaydetme

Resmin geldiği e-posta görüntüdeyken, eylem simgelerinizi görmek için imlecinizi resmin üzerine getirin. Burada Sağ tarafta bulunan Fotoğraflara Kaydet (Save to Photos) simgesini görüyor olmalısınız.

Gmail 'den Google Fotoğraflar 'a Kaydedin

Fotoğraflara Kaydet” e tıklayın, dileğiniz gerçekleşecek. Doğrudan Google Fotoğraflar ‘a gitmek ve isterseniz fotoğrafınızın orada olduğunu onaylamak için “Görüntüle” yi (View) tıklayabilirsiniz.

Gmail 'den Google Fotoğraflar 'a Kaydedin

Fotoğraf Önizlemesinden Kaydet

Fotoğrafın ön izlemesini görmek için e-postanızdaki görsele tıklayarak, bu ekrandan da Google Fotoğraflar’a kaydedebilirsiniz. Kaydetmek için sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve “Fotoğraflara Kaydet” i seçin.

Gmail 'den Google Fotoğraflar 'a Kaydedin

Gmail ‘de JPEG resimli bir e-postanız varsa ve hala Fotoğraflara Kaydet simgesini görmüyorsanız sabırlı olun. Yeni özellikler her zaman olduğu gibi,  kullanıma sunulması kademeli olarak gerçekleşir ve tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alır. 

Fotoğraflara Kaydet özelliği, yalnızca kişisel hesapları olanlar da dahil olmak üzere tüm Gmail kullanıcılarına sunulmaya başlandı.  Temmuz 2021 itibariyle, bu özelliği sadece JPEG resimler için kullanabilirsiniz. 

Google Fotoğraflar konusunda geçtiğimiz günlerde bigG, bulanık görüntüleri, ağır videoları ve ekran görüntülerini ortadan kaldırarak alan kazanmak için yeni ve kullanışlı bir araç  tanıtmıştı. Google Fotorğraflar’a alternatif ücretsiz  en iyi seçeneklere de göz atabilirsiniz.

İlginizi çekecek yazılar:

Test ve Püf Noktalar İçeren TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...