Heic JPG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş

Heic JPG dönüştürme nasıl yapılır? Heic forması nasıl dönüştürülür?

Heic JPG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Heic formatı, çoğu zaman iPhone’larda otomatik olarak seçilir ve çektiğiniz tüm fotoğraflar bu formatta depolanır. Eğer fotoğraflarınızı sadece telefonunuzdan görüntülüyorsanız çoğu zaman bunun farkında bile olmayabilirsiniz ancak çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza aktardığınızda çoğu yerde Heic formatının geçerli olmadığını görebilirsiniz.

Telefonlarınızdan çektiğiniz hemen her fotoğrafın Heic formatında çekilmesinin elbette bir sebebi olsa da, bilgisayara aktardığınız tüm görüntülerin başka formatlara dönüşmeden açılmayacağını görebilirsiniz. Sadece Mac bilgisayarlarda ücretsiz şekilde açılabilen Heic formatı, tam da bu noktada baş belası olabiliyor! Telefonunuzun ayarlar kısmından bu formatı istediğiniz diğer formatlara çevirerek her çektiğiniz fotoğrafı başka bir formata dönüştürmekle uğraşmamak en garanti yol olsa da, bugün size Heic to JPG işleminin aslında ne kadar kolay olduğundan bahsedeceğiz.

Çektiğiniz fotoğrafları Heic formatına çevirmek için öncelikle fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarmakla işe başlayın. Bunun için Google Drive ya da başka bulut hizmetlerini, ya da direkt olarak iTunes’ı kullanabilirsiniz. Fotoğrafları Whatsapp üzerinden aktarmamaya dikkat edin çünkü Whatsapp’tan aktarılan her görüntünün (hem video hem fotoğraf) kalitesi düşük olacağından bir işinize yaramayacaktır.

Daha sonra bilgisayarınıza kaydettiğiniz görüntüleri dönüştürmek için Google’a Heic to JPG yazın ya da Paint’e giderek görüntüyü oradan açıp ardından farklı kaydet seçeneği üzerinde dönüştürmek istediğiniz formatı seçin.

İşte bu kadar!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...