Windows WiFi Şifresi Öğrenme

by Merve Taş
windows wifi şifresi öğrenme

Windows WiFi şifresi öğrenme nasıl yapılır? Bilgisayarınızdan daha önce bağlandığınız WiFi ağlarının şifrelerini arıyorsanız ve bulamıyorsanız, bu yazımız tam da sizin için!

Windows WiFi Şifresi Öğrenme

Windows WiFi şifresi öğrenme yolları sayesinde daha önce bağlı olduğunuz ağların şifrelerini kolayca bulabilirsiniz. Eğer yeni bir cihazı bilgisayarınızın bağlı olduğu ağa bağlayacaksanız ve internet ağının şifresini bilmiyorsanız, bu konuda aşağıda anlattığımız bilgilerden faydalanarak daha önce bağlandığınız tüm Wi-Fi şifrelerini öğrenebilirsiniz.

WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

1-WiFi şifresini kaybettiyseniz ve modeminizin arkasında yazmıyorsa, RouterPasswords.com’a tıklayarak kullanıcı adına “admin”, şifre kısmına da “admin” yazarak Wi-Fi ağınızın şifresini kolayca bulabilirsiniz. Bu yöntemi kullandıktan sonra Wi-Fi parolanızı değiştirmeyi unutmayın.

2-Bilgisayarınızda daha önce bağlandığınız bir ağın şifresini arıyorsanız; başlat çubuğunuzda bulunan Wi-Fi simgesine sağ tıklayın ve Ağ ve İnternet Ayarları’na ya da Gelişmiş Ağ Ayarları’na tıklayın. Ağ Paylaşım Merkezi’ne tıkladıktan sonra Bağlantılar’a basın, ardından şu an bağlı olduğunuz Wi-Fi adına tıklayın. Kablosuz Özellikler kısmına basın ve Güvenlik sekmesinden Karakterleri Göster diyerek şifrenizi öğrenin.

Wi-Fi Şifresi Öğrenme Windows 7

Wi-Fi Şifresi Öğrenme Windows 7 için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne gidin.
  2. Soldaki açılır menüden Kablosuz Ağları Yönet’e tıklayın.
  3. Şifresini öğrenmek istediğiniz ağa tıklayın.
  4. Ağ Güvenlik Anahtarı kısmında yer alan Karakterleri Göster seçeneği ile istediğiniz şifreyi görebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...