iPad Özellikleri Arasında En Seveceklerinizi Araştırdık!

by Merve Taş
ipad özellikleri

iPad özellikleri arasında en seveceklerinizi araştırdık! Peki ya bu özellikler hangileri? Gelin, birlikte öğrenelim!

iPad Özellikleri

iPad özellikleri anlatmakla bitmez elbette! İster yeni bir iPad kullanıcısı olun, ister uzun yıllardır iPad kullanıyor olun; iPad’in keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok özelliği var ki. Herkesin en sevdiği özellikleri anlatıyoruz, unutmayın; bazıları ile henüz tanışmamış olabilirsiniz!

iPad Mac Ekranı Olarak Kullanma

iPad Mac Ekranı Olarak Kullanma; SideCar isimli bir özellik ile mümkün! Tabletinizi Mac bilgisayarınızın masaüstünü yansıtan ikinci bir ekran olarak kullanabilirsiniz. Bu özellik her iPad’de çalışmayabilir; iPad’in en yeni sürümlerinde çalışıyor. Tabletinizi ikinci bir ekran olarak kullanmak için iPad ve Mac bilgisayarınızda aynı Apple hesabından giriş yapmanız ve Handoff özelliğinin etkinleştirilmesi gerekiyor. Tablet ve bilgisayarınızı bağladıktan sonra işinize koyulabilirsiniz!

iPad AirDrop Kullanma

iPad AirDrop Kullanma özelliği ile tabletinizdeki fotoğraf, belge ve videoları çevrenizdeki Apple cihazlarıyla kalite bozulmadan paylaşmanın tadını çıkarın! AirDrop’u kullanabilmek için Bluetooth’unuzun açık olması ve AirDrop’u aktarım yapacağınız cihazlardan açmanız gerekir.

iPad Klavye Kısayolları

iPad Klavye Kısayolları; eğer tabletinize bağlı bir klavye kullanıyorsanız oldukça işinize yarayacak bir bilgi! Klavyenizde kopyalama yapmak için Command+C, yapıştırmak için Command+V komutlarını kullanabilir; Mac bilgisayarınızdaki hemen hemen tüm klavye kısayollarından da faydalanabilirsiniz. Klavye kısayollarını öğrenmek için Command tuşuna basılı tutmanız yeterli!

iPad Odaklanma Özelliği

iPad Odaklanma Özelliği, iPad’inize yağan bildirimleri sessize almanızı sağlar. Odaklanma ile istediğiniz saatte Rahatsız Etme özelliğini aktifleştirebilir, uyku sürenizi ayarlayabilirsiniz. Kesinlikle faydalanılması gereken benzersiz bir özellik, değil mi?

iPad Fare Kullanma

iPad Fare Kullanma; tabletinize bağladığınız fareyi kişiselleştirebildiğiniz birçok benzersiz özellik barındırır! Assistive Touch’ı etkinleştirdikten sonra Ayarlar’a gidin, ardından Erişilebilirlik’e tıklayın. Dokunma’ya basın ve Cihazlar’dan farenizi seçin. Ardından, Ek Düğmeleri Özelleştir seçeneğine tıklayın ve işlevleri ayarlayın!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...