iOS 16 Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
ios 16 özellikleri

iOS 16 özellikleri nelerdir? Gelin, birlikte öğrenelim!

iOS 16 Özellikleri Nelerdir?

iOS 16 özellikleri, Apple’ın iPhone kullanıcıları için hazırladığı yeni iOS sürümü an itibariyle kullanılabiliyor! Tamamen ücretsiz olan bu yazılım güncellemesi; 12 Eylül tarihi itibariyle hayatımıza girdi ve yavaş yavaş tüm telefonlara geliyor. Peki, özellikleri nelerdir?

iOS 16 Kilit Ekranı

iOS 16 Kilit Ekranı, iOS 16 yazılımındaki belki de en büyük değişiklikti çünkü Apple uzun zamandır kilit ekranı özelliklerinde herhangi bir değişiklik yapmıyordu. Kilit ekranındaki yazı tiplerini ve renklerini değiştirebilirken tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Widget’ları da kullanabilir, yerleşimini tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Apple Watch kullananlar bilirler ki, saat kadranınızda kolayca yeni ekran belirleyebiliyorsunuz. Kilit ekranında da aynı şey geçerli olacak, farklı görüntülere kolayca geçiş yapabileceksiniz.

iOS 16 Odak Özellikleri

iOS 16 Odak, alışık olduğumuzun biraz daha dışına çıkıyor! Odak açık olduğunda uygulama bildirimleri gelmiyor ve aslında asıl hedefi olan “odaklanma”yı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Odak özelliğini artık Widget olarak kullanabileceksiniz; yaptığınız filtreler ile hangi uygulamalarda odak özelliğini kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.

iOS 16 Mesajlar

iOS 16 Mesajlar, arasında en büyük yenilik; iMessage kullanırken gönderdiğiniz mesajı geri alabilir ya da düzenleyebilirsiniz! Bu özelliği gönderdikten sonra 15 dakika içerisinde kullanabilirsiniz. Silinen mesajları da 30 gün içinde tekrar kurtarabilirsiniz. Mesajları okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.

iOS 16 Fitness Uygulaması

iOS 16 Fitness Uygulaması, eğer Apple Watch kullanıyorsanız saatinizde sık sık kullandığınız bir uygulama olduğuna eminiz. Sonunda bu uygulama telefonlara da geliyor ve herkes tarafından kullanılabilecek.

iOS 16 İlaç Hatırlatma

iOS 16 İlaç Hatırlatma, eğer düzenl ilaç alıyorsanız Sağlık uygulamasından girebileceğiniz bir veridir. Dilediğiniz günlerde ve saatte hatırlatma kurabilirsiniz; böylece ilaç saatinizi kaçırmazsınız!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...