iPhone Doğum Günü Hatırlatıcısı Nasıl Kurulur?

by Merve Taş
iPhone Doğum Günü Hatırlatıcısı Nasıl Kurulur?

iPhone Doğum Günü Hatırlatıcısı Nasıl Kurulur?

iPhone Doğum Günü Hatırlatıcısı Nasıl Kurulur?

iPhone Doğum Günü Hatırlatıcısı Nasıl Kurulur? iPhone kullanıcıları için doğum günü hatırlatıcıları oldukça kullanışlı bir özelliktir. Tüm sevdiklerinizin, ailenizin ve iş arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlamak bazen zor olabilir, ancak Apple iPhone size bu konuda yardımcı olabilir. Telefonunuzda bulunan Kişiler uygulamasına doğum günlerini ekleyerek ve Ayarlar’da bir ayarı değiştirerek otomatik doğum günü hatırlatıcılarını etkinleştirebilirsiniz. İşte adım adım nasıl yapacağınız:

Öncelikle, bu özelliği kullanabilmek için Takvim uygulaması için bildirimleri etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Bildirimler > Takvim’e gidin ve “Bildirimlere İzin Ver” seçeneğini “Açık” konumuna getirin. Tabii ki, Kişiler uygulamasında bazı doğum günlerini tanımlamanız gerekiyor. Bunun için Kişiler uygulamasını açın, listeden bir kişiyi seçin, “Düzenle” seçeneğine dokunun ve ardından “doğum günü ekle” seçeneğine dokunun.

Bu adımları tamamladıktan sonra otomatik Takvim doğum günü hatırlatıcılarını nasıl etkinleştireceğinizi aşağıda bulabilirsiniz. İlk olarak, Ayarlar’ı açın ve “Takvim”e dokunun. “Takvim” ayarlarında, “Varsayılan Hatırlatma Zamanları”na dokunun. “Varsayılan Hatırlatma Zamanları”nda, “Doğum Günleri”ni seçin. “Doğum Günleri” ekranında, Takvim’in size yaklaşan doğum günleri hakkında ne zaman bildirim göndereceğinizi seçebilirsiniz. “Etkinlik gününde,” “1 gün önce,” “2 gün önce” veya “1 hafta önce” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. İlk üç seçenekte, Takvim seçtiğiniz günün sabahı saat 9’da size bildirim gönderecektir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Ayarlar’dan çıkın. Belirlediğiniz bildirim zamanına geldiğinde Takvim, size doğum günleri hakkında bir bildirim gönderecektir. Bildirim ayarlarınıza bağlı olarak, bu bildirimi kilit ekranınızda, Bildirim Merkezi’nde ve ekranınızda da görebilirsiniz (Bu ayarları değiştirmek için Ayarlar > Bildirimler > Takvim’e gidin). Oldukça pratik!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...