iPhone Engellenen Numara Nasıl Gözükür?

by Merve Taş
engellenen numara

Telefonunuzu sürekli rahatsız eden bazı numaraları ya da hayatınızın eski bir döneminde kalan birinin size ulaşmasını engellemek için var olan müthiş bir özellik: Numara engelleme! iPhone engellenen numara özelliği ile sizi rahatsız eden kişileri kolayca engelleme yöntemi sunar.  Bu bağlamda iOS, iPhone’da engellenen numaraları görmeniz ve ihtiyaçlarınıza göre yönetmeniz için istediğiniz esnekliği sunar. Çok sayıda kişiyi engellediyseniz ve telefonunuzda hangi numaraların engellendiğini kontrol etmek istiyorsanız, iPhone’da engellenen numaraları nasıl göreceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone Engellenen Numara Nerede Bulunur?

iPhone’da engellediğiniz kişileri aşağıdaki yöntemlerle kolayca bulabilirsiniz!1

Telefon Uygulamasını Kullanarak iPhone’da Engellenen Numaraya Nasıl Bakılır?

Tahmin edebileceğiniz gibi, Telefon uygulaması, engellenen kişileri kontrol etmenin ve ihtiyaçlarınıza göre herhangi bir numaranın engelini kaldırmanın basit bir yolunu sunar.

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın. Aşağı taraflara inerek Telefon uygulamasını seçin.

2. Aşağı taraflara inin ve Engellenen Kişiler öğesine dokunun.

3. Ardından, iOS cihazınızda engellediğiniz tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz. Engellenen kişileri düzenlemek için ekranın sağ üst köşesindeki Düzenle’ye dokunun. Herhangi bir kişinin engellemesini kaldırmak için kırmızı “-” düğmesine dokunun ve Engellemeyi kaldır’a basın. Onaylamak için Bitti‘ye bastığınızdan emin olun.

iPhone’da Engellenen Mesaj Nasıl Görünür?

Mesajlar aracılığıyla engellediğiniz kişileri kolayca bulabilirsiniz! iP

1. iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin. Ardından aşağı kaydırın ve Mesajlar uygulamasını seçin.

2. Şimdi, SMS/MMS bölümüne gidin ve Engellenen Kişiler’e dokunun .

3. Ardından, engellediğiniz kişilerin uzun bir listesini göreceksiniz. Herhangi bir kişiyi engellenenler listesinden çıkarmak için, sağ üstteki Düzenle düğmesine -> söz konusu kişinin solundaki kırmızı “-” düğmesine basın ve Engellemeyi Kaldır’a basın. Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için sağ üstteki Bitti‘ye basın.

FaceTime Da Engelleme Var Mı?

İOS’ta engellenen kişilerin listesini görüntülemek için FaceTime ayarlarına da gidebilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın . Bundan sonra, FaceTime uygulamasını bulmak için aşağı kaydırın ve seçin.

2. Şimdi Çağrılar bölümüne gidin ve Engellenen Kişiler öğesine dokunun .

3. iPhone’unuzda engellediğiniz kişilerin uzun bir listesi bu ekranda görünecektir. Herhangi bir kişiyi engellenenler listesinden çıkarmak istiyorsanız , ekranın sağ üst köşesindeki Düzenle seçeneğine -> bir kişinin solundaki kırmızı “-” düğmesine basın ve Engellemeyi kaldır öğesine dokunun . Sonunda, değişiklikleri onaylamak için Bitti‘ye bastığınızdan emin olun.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...