iPhone Konum Paylaşma Nasıl Yapılır? Konum Paylaşma Nasıl Açılır?

by Merve Taş
konum paylaşma

Eğer siz ve çevrenizdekiler iPhone kullanıyorsa, iPhone konum paylaşımı yaparak sevdiklerinizin nerede olduğundan ve güvende olduğundan emin olabilirsiniz! Peki, konum paylaşma nasıl yapılır?

iPhone Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Sürekli aynı kişilerle görüşüyorsanız, konum paylaşma özelliği sayesinde onların nerede olduklarını sormak yerine oldukları yerden kolayca emin olabilirsiniz. Bu özellik için iPhone’da Aile Paylaşımı özelliğinden yararlanabilir, iMessage sohbetinde kişilerin adlarına dokunabilir ya da Bul uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sadece güvendiğiniz kişilerle konumunuzu paylaşmanızda yarar var! Hem sevdiklerinizin güvende olduklarından, hem çocuklarınızın güvende olduklarından bu özellik sayesinde kolayca emin olabilirsiniz.

Bir Başkasına Konum Nasıl Atılır?

iphone konum paylaşma

Konum paylaşma özelliği ile, konumunuzu paylaştığınız kişinin rotasını kolayca bulabilirsiniz! Haritalar’a giderek yanına gitmek istediğiniz kişiyi bulun, üzerine tıklayın ve Yol Tarifi’ne tıklayın. Böylece görüşmek istediğiniz kişi ile aranızda bir rota oluşturarak daha kolay bir şekilde ona ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kaybolmuş iPhone Nasıl Bulunur?

Birisi konumunu sizinle süresiz olarak paylaşırsa, birincil cihazının nerede olduğunu her zaman görebilirsiniz. Çoğu insan için bu bir iPhone olacaktır; bu, bir iPhone’un kaybolması durumunda nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olabileceğiniz anlamına gelir. Bunu, iPhone’umu Bul altında telefonun konumunu görerek yapabilirsiniz.

Telefonunuzun çalındığından şüpheleniyorsanız , cihazı kendi başınıza geri almaya çalışmak ve potansiyel olarak kendinizi tehlikeye atmak yerine, dikkatli davranmalı ve yetkililere haber vermelisiniz.

Konum Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Apple’ın konum paylaşımına güvenmenin bir başka nedeni de, iznin her an iptal edilebilmesidir. Sadece birkaç dokunuşla paylaşımı durdurabilirsiniz.

Konum paylaşma ayrıcalıklarını iptal etmek için Ayarlar > [Adınız] > Bul’u başlatın ve istediğiniz kişiye dokunun. Kişi kartının en altına gidin ve “Konumumu Paylaşmayı Durdur” düğmesine dokunun. İsterseniz, Bul menüsünün altındaki “Konumumu Paylaş” geçişini devre dışı bırakarak özelliği tamamen devre dışı bırakabilirsiniz (bu, herhangi birinin konumunuzu görmesini engeller).

Konumunuza erişimi iptal ettiğinizde, karşı taraf ilgili iMessage penceresinde değişikliği bildiren bir mesaj görecektir. Telefonunuzun konum servislerini Ayarlar > Konum altında kapatarak konum izlemeyi her zaman gizlice (ve geçici olarak) önleyebilirsiniz .


Her iki taraf da konum paylaşma konusunda rahat olmalı ve her iki taraf da gerçekten adil bir değişim için konumlarını paylaşmaktan mutlu olmalıdır.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...