Windows 11 Görev Yöneticisi Yenilikleri Nelerdir?

by Merve Taş
windows 11 görev yöneticisi

Windows 11 Görev Çubuğu kısmına beklenmedik bir yenilik geliyor! Yıllardır alışık olduğumuz ve sıkça kullandığımız Görev Yöneticisi, daha işlevli olması adına güncelleme alarak daha kullanışlı bir hale geliyor. Hem yeni bir tasarıma sahip olacak, hem daha çok şeye erişmemizi sağayacak!

Windows 11 Görev Yöneticisi Yenilikleri

Microsoft, aylardır üzerinde çalıştığı Windows 11 Görev Yöneticisi’ni geliştirmek için araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yapılan değişiklikler sıfırdan olmayacaklar elbette, birkaç yeni özellik ile daha gelişmiş bir hale gelecek. Karanlık mod gibi birkaç yeniliği Görev Yöneticisi’ne dahil etmeyi amaçlıyor. Bazı özelliklerin de geliştiğini ve birkaç özel sayfa eklendiğini söylemek mümkün. Karanlık moda ek olarak yapılan önemli değişikliklerden biri, İşlem, Performans, Disk, GPU, Ağ vb. gibi seçenekler için yeni bir düzen oluşturulması.

Yeni bir komut çubuğu inşa eden Microsoft, Windows 11 Görev Çubuğu içinde Görevi bitir veya Yeni görev gibi komutların olduğu bir sekme sunuyor. Ayrıca, Görev Yöneticisi içinde Ayarlar sayfasına da erişebileceğiz. Ayrıca, Görev Yöneticisi penceresinin sert köşeleri de yuvarlatıldı.

Windows 11 Görev Yöneticisi Nerede?

windows 11 görev yöneticisi

Windows 11 Görev Yöneticisi, alışık olduğumuz düzenin dışına çıkarak birçok yeni özelliğe sahip oluyor! Artık sadeleşmiş tasarımın dışına çıkarak, bazı özelleştirmeleri de içinde barındırıyor.

Windows Görev Yöneticisi, yıllardır kullandığımız Ctrl + Alt + Del kısayolundan ayrılarak başka bir şekilde devreye girmeye başlamıştır. Klavye kısayolunu bulamazsanız, her zaman için Başlat Menüsü’ne sağ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Windows 11 Görev Yöneticisi Nasıl Açılır?

  • Windows 11 Görev Yöneticisi’ni açmak için Ctrl + Alt + ESC kısayolunu kullanabilirsiniz.
  • Başlat Menüsü’ne sağ tıklayarak Görev Yöneticisi’ni Seçin.

Verimlilik Modu Geliyor!

Verimlilik modunu İşlemler sayfasındaki yeni komut çubuğundan veya sağ tıklayarak başlatabilirsiniz. Verimlilik modu, süreç bazında çalışır, bu nedenle tüm grup süreci için geçerli değildir.

Windows Görev Yöneticisi hala geliştirme aşamasında olduğundan, yeni Görev Yöneticisinin çoğu eski Görev Yöneticisinden öğeler kullanıyor. Eski öğelerin çoğu yenisine yapıştırıldı, bu nedenle Ayrıntılar, Başlangıç ​​uygulamaları ve daha fazlası gibi sayfalara göz attığınızda uyumsuz gözükebilir.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...