TikTok Hikayeleri Test Aşamasında

by teknohall
TikTok Hikayeleri

Popüler kısa video uygulaması TikTok, Snapchat ve Instagram Stories’e benzer yeni bir özelliği deniyor. Haber, The Verge web sitesinde bir şirket sözcüsü tarafından doğrulandı. Basitçe ‘TikTok Hikayeleri’ olarak adlandırılan özellik, rakip sosyal ağların hikayelerine çok benziyor.

TikTok sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, topluluğa değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını aradıkları söylüyor ve kullanıcıların yaratıcı fikirlerini hayata geçirebilmeleri için faklı yollarını denediklerini belitiyor.

TikTok Hikayeleri

TikTok, uygulamanın yeni özelliğini “hayranlarınızla etkileşim kurmanın yeni bir yolu” olarak ön plana çıkarıyor. Kullanıcılar, kenar çubuğuna eklenen “oluştur” düğmesine dokunarak yeni bir hikaye oluşturabilecek. Ayrıca altyazı, müzik ve metin de ekleyebilecekler. Bir video paylaşım uygulaması olan TikTok’un doğası gereği, hikayelerin de videolardan oluşacağı açıkça belli oluyor.

TikTok  Hikayeler sürümünün kendisini farklılaştırdığı nokta, kullanıcıların içerik oluşturucunun içeriği hakkında herkese açık bir şekilde yorum yapmasına izin vermesi. Uygulama, ortak arkadaşların birbirlerinin yorumlarını görebildiği için bu yorumların herkese açık olacağını açıklıyor.  Uygulamada, belirli bir hikayeyi kaç kişinin görüntülediğini ve bu kullanıcıları takip edip etmediğinizi görebileceğiniz başka bir sekme de bulunuyor. Ayrıca bir buton aracılığıyla isterseniz insanları geri takip etmek için tıklamanıza izin veriyor.

Uygulamanın öğreticisi, TikTok’un Hikayelerinin de geçici olduğunu ve 24 saat içinde kaybolduğunu açıkladı.

Diğer içerik oluşturucuların Hikayelerini görüntülemek için yeni kenar çubuğunda ilerleyebilir ve içeriklerini izlemek için içerik oluşturucunun avatarına dokunabiliyorsunuz.. 

Tiktok Hikayelerinin eklenmesi, düzenli olarak gönderi paylaşmayan TikTok kullanıcılarına, tanıdık bir formatla daha rahat bir etkileşim kurmaya başlamanın kolay bir yolunu sunuyor. Ayrıca içerik oluşturuculara, daha gösterişli ve düzenlenmiş TikTok video gönderileri arasında hayranlarla rahat bir şekilde etkileşim kurmanın bir yolunu da sağlayabilir.

Hikaye özelliği Twitter’da başarısız olmuş olsa da, TikTok’dai zengin, yaratıcı paylaşımlarla ön plana çıkacağı düşünülüyor. 

TikTok Hikayeleri Ne Zaman Geliyor

Şirket, TikTok Stories’in ne kadar kapsamlı bir şekilde test edildiği veya tam sürümün ne zaman gerçekleşeceği konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi. Bir şirket temsilcisi, Çinli internet devi ByteDance’in sahibi olduğu uygulamanın, ABD dışındaki çeşitli ülkelerde TikTok Hikayeleri’nin küçük bir pilot testini başlattığını söyledi.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...