Cloud PC : Microsoft’un Yeni Hizmeti Hakkında Bilinenler

by Ayse Genc
Cloud PC

Kaynaklara göre Microsoft, yöneticilerin buluta uzaktan erişilebilen Windows 10 bilgisayarları dağıtmasına olanak tanıyan ‘Cloud PC’ adlı yeni bir sanallaştırılmış Windows PC deneyimi geliştiriyor. Gelen bu yeni hizmet özellikle kurumsal kullanıcılar için geliştirildi.
Cloud PC ile Microsoft, kurumsal kuruluşların cihaz yapılandırmasını düzenli güncellemeler ve güvenlik iyileştirmeleri gibi desteklerle yönetir. Bu yeni özellik, şirketin bu yıl daha belirgin hale gelen “Hizmet olarak Windows” sloganının bir parçası. Cloud PC, Windows 10 ve Windows Server ‘ın yerini almayacak. Bunun yerine, Windows bilgisayarlarına herhangi bir zamanda herhangi bir yerden erişmek isteyen kurumsal kullanıcılar için bir seçenek olarak sunulacak.
Sızan ekran görüntülerine göre, Cloud PC’nin sloganı “İş uygulamalarınıza ve programlarınıza çevrimiçi olarak herhangi bir cihazdan erişin” Bu , Cloud PC’nin işletmeler için masaüstü sanal hizmet olarak sunacağı anlamına geliyor.

Cloud PC

Cloud PC nedir?

Microsoft, artık silinmiş bir LinkedIn iş ilanında, Cloud PC’yi Windows Sanal masaüstünün üzerine inşa edilmiş yeni bir “stratejik teklif” olarak tanımladı. Windows Sanal Masaüstü, Cloud taki Windows’u ve uygulamaları sanallaştırmak için Azure tabanlı bir sistemdir. Bu iş ilanı, Cloud PC’nin Microsoft’un mevcut Windows Sanal Masaüstü ‘nü ve Azure altyapısını modern, esnek ve Cloud tabanlı bir Windows deneyimi sağlamak için kullandığını gösteriyor. Hizmet tanımı, “Kuruluşların daha basit ve ölçeklenebilir bir şekilde güncel kalmasına olanak tanıyacak” şeklinde.

Microsoft şu anda Cloud PC hizmeti için üç farklı katman deniyor:

Cloud PC

Orta katman: 2 vCPU, 4 GB RAM ve 96 GB SSD depolama.
Ağır katman: 2 vCPU, 8 GB RAM ve 96 GB SSD depolama.
Gelişmiş katman: 3 vCPU, 8 GB RAM ve 40 GB SSD depolama.
Cloud PC, Windows, macOS, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm uzak masaüstü uygulamaları tarafından desteklenecektir. Raporlar sanallaştırma hizmetinin 2021 Baharına kadar (Mart ve Haziran arasında) tamamlanacağını veya genel ön izlemeye gireceğini gösteriyor.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz

Related Posts

Yorum Bırakın...