Windows 10 Ekran Bölme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
windows 10 ekran bölme

Windows 10 ekran bölme nasıl yapılır? Windows 10 çift ekran nasıl yapılır? Windows 10’da birden fazla sekmeyi aynı anda nasıl kullanılır?

Windows 10 Ekran Bölme Nasıl Yapılır?

Windows 10’da ekranınızı bölebileceğinizi biliyor musunuz? Tüm zamanların en işlevsel işletim sistemlerinden biri olan Windows 10, çift monitör kullanmayanlar için harika bir özellik geliştirmişti. Eğer bilgisayarınızda birçok sekmeye aynı anda erişmek istiyorsanız, bu yazımız tam size göre! Aradığınız kısayollar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Windows 10 Snap Assist Kullanın

Windows 10 Snap Assist Kullanın! Öncelikle bu özelliği kullanmanızı sağlayan Snap Assist’ten bahsedelim. Snap Assist, Windows’un kendi içinde bulunan bir uygulamadır ve birçok pencereyi aynı anda kullanmanızı sağlar. Snap Assist Windows 11’de geliştirilmiş olsa da, Windows 10’da da yeterince iş görür.

Snap Assist’in en önemli noktalarından biri, uygulamaları düzenleyebilmeyi sunmasıdır. Hangi pencereyi kullanabileceğinizi kolayca seçebilirsiniz.

Snap Assist için, hangi uygulamayı ne tarafta kullanmak istediğiniz yere karar verip o tarafa sürükleyin. O pencereyi kapattığınız zaman, diğer açık olan pencereleriniz boş kısmı otomatik olarak doldurur. Diğer yarıyı kaplamasını istediğiniz uygulama penceresine çift tıklayın. Dilediğiniz pencereleri istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

Ekran Bölme Klavye Kısayolu

Ekran bölmek için bir klavye kısayolu mu arıyorsunuz? Bunun için harika bir kısayolumuz var! Bir pencereyi açın ve Windows tuşuna basılı tutarken klavyenizden sağ ve sol ok tuşlarına basarak istediğiniz yere konumlandırın. Diğer bir pencereyi konumlandırmak için de aynı şeyi kullanın. Bir pencereyi kapatmak için de, Windows tuşuna basılı tutarak yukarı ok tuşuna basın. Kapatmak istiyorsanız, Windows tuşuna basılı tutarak aşağı ok tuşuna basın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...