Herkesin Bilmesi Gereken Google Haritalar Ayarları

by Merve Taş
google haritalar ayarları

Google Haritalar Ayarları nedir? Google Haritalar gizli mod nasıl kullanılır? Google Haritalar konum paylaşma nasıl yapılır?

Google Haritalar Ayarları

Hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde, sağa sola yol sormak yerine Google Haritalar’ı açıp rotanızı çiziyorsunuz, değil mi? Gittiğiniz yerdeki trafik durumunu gösteren, kısa yolları önünüze seren altyapısı ile son yılların en çok kullanılan uygulaması Google Haritalar oldu. Neredeyse her gün kullandığınız bu uygulamayı ne kadar iyi tanıyorsunuz? Gelin, sizi bilinmeyen özellikleri ile tanıştıralım!

Google Haritalar Nagivasyon Ayarlama

Google Haritalar nagivasyon ayarlama, sizi birçok yenilikle tanıştırır. Yenilenen ayarlarına sürpriz bir şekilde denk geldiyseniz, yolunuzu bulmak konusunda sizi zorlayabilir. Mesela, ücretli yollara girmek istemiyorsanız bunu nagivasyondan ayarlamayı unuttuğunuzda mecburi ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Google Haritalar’ı açın, profil’e tıklayın. Ayarlara, ardından da nagivasyona gidin. Rota seçeneklerinin alt kısmından dilediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz.

Google Haritalar Gizli Mod

Google Haritalar gizli mod ayarı ile Google’ın sizin konumunuzu ve diğer verilerinizi kaydetmesini önleyebilirsiniz. Bunun için profil simgesine dokunduktan sonra gizli modu açabilirsiniz.

Google Haritalar Konum Geçmişi

Google Haritalar konum geçmişi tutmasını engellemek için, profil simgesine, ardından Veriler’e tıklayın. Konum Geçmişi’ni açın. Mavi anahtarı açarak konumlarınızın artık depolanmaması için Duraklat’a basın.

Google Haritalar Çevrimdışı Kullanım

Google Haritalar çevrimdışı kullanım sunuyor, biliyor muydunuz? Genelde interneti çok iyi olan bir yerde yaşıyor olabilirsiniz, ama farz edelim ki kötü bir internetin olduğu yere gidiyorsunuz. Bunun için haritaları indirebilirsiniz.

Profil simgesine dokunduktan sonra Çevrimdışı Haritalar’a tıklayın. Kendi haritanızı ayarlayın kısmına bakın ve haritanızı çizdikten sonra indirin.

Gideceğiniz Yeri Sizin İçin Hatırlatmasını Sağayın

Gideceğiniz yere ne zaman gitmeniz gerektiğine dair alarm kurmak Google Haritalar ile çok kolay! Gideceğiniz ve bulunduğunuz noktaları girdikten sonra sağ üstte bulunan üç noktaya basın ve hatırlatıcı kurun.

Google Haritalar Konum Paylaşma

Google Haritalar konum paylaşma özelliği, konumunuzu eşzamanlı olarak istediğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlar. Eğer tehlikeli bir durumdaysanız ya da sizi bekleyen birileri varsa konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Bunun için profil simgesine dokunduktan sonra Konum Paylaşma’ya tıklayın. Süresini ayarladıktan sonra paylaşacağınız kişiyi seçin.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...