Ücretsiz ve Ücretli Windows 11 Uygulamaları

by Merve Taş
windows 11 uygulamaları

Windows 11 uygulamaları nelerdir? Sizin için en kullanışlı ücretli ve ücretsiz Windows 11 uygulamalarını topladık!

Windows 11 piyasaya sürüldükten sonra ona uygun olacak şekilde uygulamalar tasarlamak adına WinUI 3 yayınlandı. Sadece yepyeni bir işletim sistemine değil, birçok uygulamaya da sahip olduk. Böylece birçok eski uygulama Windows 11’e uyarlanarak güncelleme almaya başladı.

Windows 11 Uygulamaları

Bu yazımızda sizin için en iyi Windows 11 uygulamalarını ele aldık. Hem ücretli hem ücretsiz birçok uygulamayı barındıran bu listemize göz atmayı unutmayın!

QuickLook Uygulaması

QuickLook yani Hızlı Bakış uygulaması, görüntüleri önizlemek için harika bir yoldur. Microsoft genellikle MacOS ve diğer sistemlere göre birçok özelliği sayesinde en üstlerde tutulsa da, hızlı bakış uygulamasına daha yeni sahip oldu. Windows 11, birçok açığı kapatarak rakiplerinden üstün bir seviyeye geldi. QuickLook yani Hızlı Bakış uygulaması da bu noktada önemli bir yerde. Görüntüler, klasörler gibi şeyleri önizlemede görmenizi sağlayan bu uygulama ücretsizdir.

QuickLook’u indirin( Ücretsiz )

Dosyalar

Dosya gezgininin Windows 11’de ne kadar az değiştiğini fark ettiniz, değil mi? Microsoft, dosya gezginini UWP tabanlı yaparak birçok yeniliğe uğratsa da hala beklenen köklü değişime uğramadı. Eğer daha farklı bir Dosyalar uygulaması istiyorsanız, bu uygulamayı yükleyerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir.

Dosyaları Yükle ( Ücretsiz )

Canlı Duvar Kağıdı

Birçok uygulamanın aksine bu canlı duvar kağıdı uygulaması tamamen ücretsizdir. Wallpaper Engine gibi kaynakların ücretleri dudak uçuklattığı için tasarlanan bu uygulama ile masaüstünüzü canlandırabilirsiniz.

Canlı Duvar Kağıdı Yükle ( Ücretsiz )

ShareX

Ekran görüntüsü, ekran kaydı ve gif gibi özellikleri sayesinde öne çıkan ShareX, tamamen ücretsiz yapısı ile birçok şeyi tek bir uygulamayla yapabilmenizi sağlar.

ShareX’i yükleyin ( Ücretsiz )

FluentCast

Bir podcast oynatıcı olan FluentCast, içnde iTunes’ta bulunan neredeyse tüm podcastleri barındırır ve tamamen ücretsizdir. Bu uygulama ile podcastleri indirebilir ve dışa aktarabilirsiniz.

FluentCast’i yükleyin ( Ücretsiz )

Liquid Text

Eğer bir iPad sahibiyseniz, bu uygulamayı yakından tanıyorsunuz demektir. Nihayet Windows 11’le kullanıma açılan bu uygulama, birçok belgeden bilgiler toplayarak edit yapmanızı sağlar. Dağınık çalışmaların rafa kalktığı bu uygulamada not da alabilirsiniz.

LiquidText’i yükleyin ( Ücretsiz )

macOS’ta bulunan Spotlight özelliğinin bir benzeri olan Fluent Search, bilgisayarınızda detaylı arama yapmanızı sağlar. Birçok belgeye aynı anda erişerek sizi PowerToys ile uğraşmaktan kurtarır.

Bunun için CTRL + ALT tuşlarına basın, ardından Fluent Search aktifleşecektir. Ayarlar yazdığınızda çıkan sekmeye basın ve çıkan menüleri arayabilirsiniz. Yazılacak şeyler arasına görev çubuğu gibi örnekler de verilebilir.

Fluent Search’ü Yükleyin Ücretsiz )

WhatsApp Masaüstü UWP

Whatsapp Web kullanıyorsanız, Whatsapp masaüstü indirmeniz gerekiyor! Microsoft Store’da bulunan Whatsapp Web, birçok yenilikle karşınıza çıkıyor. UWP ile hazırlandığı için daha hızlı ve senkron olarak çalışır, karanlık mod sunar. Görüntülü ve sesli arama yapabilir, uygulama kapalıyken bile bildirim alabilirsiniz.

WhatsApp Beta’yı Yükleyin ( Ücretsiz ) | WhatsApp Masaüstü ( Ücretsiz )

EarTrumpet

Windows 11’deki tüm uygulamalaırn ses düzeylerini ayrı ayrı kontrol etmenizi sağlayan bu program oldukça başarılıdır.

EarTrumpet’i yükleyin ( Ücretsiz )

Procreate

Eskizler çizerek fikirlerinizi not almanızı sağlayan Procreate uygulaması, işinizi oldukça kolaylaştıran bir uygulamadır. Ürün tasarımı gibi birçok şeyi gerçekleştirebileceğiniz bu uygulama ile işleriniz oldukça kolaylaşacak!

Procreate İndirin( Ücretsiz )

Visum Photo Viewer

Diğer fotoğraf görüntüleyicilerden ayrılan bu program, arayüzü sayesinde sıkça tercih edilir. Diğerlerine göre daha hızlıdır, üzerinde çeşitli editler yapabilmenizi sağlar. Ayrıca üzerinde video da oynatabilirsiniz.

Visum Photo Viewer’ı Yükleyin ( Ücretsiz )

Fluent Screen Recorder

Diğer ekran kaydedicilere göre basit bir kullanımı olan bu program, birçok yenilikçi özelliğe sahiptir. Bilgisayarınızda fazla yer kaplamaz, böylece fedakarlık yapmanıza gerek kalmaz.

Fluent Screen Recorder’ı Yükleyin ( Ücretsiz )

VLC

Eğer iyi bir medya oynatıcı arıyorsanız VLC’yi mutlaka denemelisiniz. Ücretsiz yapısıyla FFmpeg kullanır ve birçok düşük çözünürlüğün üstesinden gelebilir.

VLC’yi yükleyin ( Ücretsiz )

Wondershare Filmora

Basit bir video edit programı olan Wondershare Filmora, kolay arayüzü sayesinde birçok şeyi yapabilmenizi sağlar.

Wondershare Filmora’yı yükleyin ( Ücretsiz )

DrawBoard PDF

Eğer bilgisayarınız dokunmatik ekrana sahipse, bu uygulama tam size göre! PDF dosyalarına ek yapabilme ve işaretleyebilme özellikleri ile oldukça kolay bir deneyim sunar. Düzenleme de yapabileceğiniz bu uygulama, dışa aktarım için de kullanılabilir.

Drawboard PDF’yi yükleyin ( Ücretsiz , Uygulama içi satın alımlar sunar)

7-Zip

Dosya sıkıştırma konusunda harika bir uygulama olan 7-Zip, birçok kullanım kolaylığı sunar. Diğer sıkıştırma programlarına göre daha az yer kaplar.

7-Zip’i yükleyin ( Ücretsiz )

Rufus

Rusuf, USB sürücüsünü oluşturabileceğiniz harika bir uygulamadır. Açık kaynaklı olan bu uygulama çoğu sistemde çalışır.

Rufus’u yükleyin ( Ücretsiz )

IrfanView

IrfanView, gerçekten de ölümsüz Windows uygulamalarının başında geliyor. Fotoğraf görüntüleme uygulaması olan IrfanView, sınıfının en hızlısı olarak kabul edililiyor.

IrfanView’ı Yükleyin ( Ücretsiz )

BeWidget’lar

Widget kullanmayı seviyorsanız, bu uygulamayı kesinlikle kullanmalısınız! Daha fazla widget sunan BeWidget, fotoğraflar, uygulamaların kısayolları, tarih gibi kısayollara sahiptir. Ayrıca anımsatıcı ekleme gibi özellikleri de vardır.

BeWidget’ları Yükleyin ( Ücretsiz )

Adobe Photoshop Express

Güvendiğimiz Adobe, Photoshop Express adında ücretsiz bir uygulama sunuyor. Photoshop uygulamasının temel özelliklerinin alındığı bu program ile birçok dokunuşu yapabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express’i yükleyin ( Ücretsiz )

TrafficMonitor

İnternet hızınızı denetlemek için geliştirilen TrafficMonitor, eşzamanlı olarak download ve upload hızlarını tespit etmenizi sağlar. Ayrıca CPU, GPU, RAM ve anakart sıcaklıklarını da tespit edebilirsiniz.

TrafficMonitor’u yükleyin ( Ücretsiz )

Rainmeter

Bilgisayarınızı özelleştirmenin birçok yolu olsa da, Rainmeter bunu en kolay şekilde yapar. Birçok bilgisayar özelliğini özelleştirmenizi sağlar, böylece kendi görsek zevkinize göre bir tasarım elde edebilirsiniz.

Rainmeter’ı kurun ( Ücretsiz )

Twinkle Tray

Eğer birden fazla monitör kullanıyorsanız Twinkle Tray ile parlaklık seviyelerini aynı yerden kontrol edebilirsiniz. Küçük ama kullanışlı olan bu uygulama ile işlerinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Twinkle Tepsiyi Takın ( Ücretsiz )

Shapr3D

Diğer ücretsiz CAd yazılımlarına göre daha az yer kaplayan bu yazılım, kolayca 3D modelleme öğrenmenizi sağlar. Minimal bir tasarıma sahip olması sebebiyle AutoCAD, Solidworks gibi diğer CAD yazılımlarıyla birlikte aktarılabilir.

Shapr3D’yi yükleyin ( Ücretsiz , uygulama içi satın alımlar sunar )

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...