Xiaomi Mi 11 Lansman Tarihi Onaylandı

by Ayse Genc
xiaomi m11

Xiaomi Mi 11 en çok beklenen telefonlarından biri. Son güncel haberlere göre akıllı telefon 2020 bitmeden geliyor. Xiaomi, Çin sosyal medya platformu Weibo’da, amiral gemisi hattının yeni nesli olan Mi 11 akıllı telefon serisinin 28 Aralık’ta piyasaya çıkacağını doğruladı. Etkinlik teaserı, adını Xiaomi Mi 11 olarak onaylamanın yanı sıra telefonun ayrıntılarına da ışık tutuyor.

Xiaomi Mi 11 :bLansman Sadece Çin ‘e Özel Olacak

Xiaomi telefonların çoğunda olduğu gibi, Xiaomi Mi 11’in tanıtımı yalnızca Çin’e özel olacak. Metin ve konuşma dili Mandarin dilinde olacak ve fiyat gibi bölgeye özgü bilgiler yalnızca Çin için sağlanacaktır. Dili anlayabiliyorsanız, etkinlik sizin için anlamlı olacaktır ancak diğer türlü sizin için kafa karıştırıcı bir deneyim olabilir. Lansmanın Çin’ e özel olması, telefonun yalnızca Çin’de çıkacağı anlamına gelmiyor. Xiaomi, çoğu zaman diğer birçok para biriminde fiyatlandırmayı açıkladığı sonraki küresel lansmanlara ev sahipliği yapmakta. Hangi telefonların hangi ülkelere geldiğini de bu bilgiler arasında bulabilirsiniz. Xiaomi Mi 10 küresel lansmanı Çin lansmanından altı hafta sonra gerçekleşti. Bu yüzden Xiaomi Mi 11 küresrel lansmanını Ocak ayı sonunda veya Şubat başında görebiliriz.

Corning Gorilla Glass Victus

Xiaomi mi 11

Mi 11, Samsung Galaxy Note 20 Ultra’dan sonra en son Gorilla Glass korumasına sahip ikinci akıllı telefon olabilir. Mi 11, internette yayınlanan tanıtımlar ile birlikte ortaya çıkan Corning Gorilla Glass Victus’a sahip olacak. Yeni cam koruma, önemli ölçüde düşme ve çizilme direnci sağlıyor. Yeni Gorilla Glass ile birlikte Mi 11, bugüne kadar Xiaomi telefonlarında şimdiye kadarki en iyi özellikli olduğu lanse edilen yepyeni bir ekran teknolojisine sahip olacağı iddia ediliyor. Çinli şirket ayrıca, yeni Mi serisi amiral gemisinin tasarım açısından ince olacağı ve hafif bir yapıya sahip olacağı konusunda da bilgi verdi. Bu haftanın başlarında Xiaomi, Mi 11’in “hesaplamalı fotoğrafçılık” teknolojisine sahip olacağını ve düşük ışıkta gelişmiş bir kamera performansı sunacağını da açıkladı.

Xiaomi’den Ekran Sağlamlığı Videosu

Xiaomi, Mi 11’de Corning Gorilla Glass Victus’un varlığını vurgulamak için Weibo’da bir dizi teaser yayınladı. Bu yılın başlarında tanıtılan yeni cam teknolojisinin Gorilla Glass 6’ya göre çizilmeye karşı direncinde iki kat iyileşme olduğu öne sürülüyor. Piyasaya sürüldüğü sırada Corning, Gorilla Glass Victus’un laboratuar testlerinde sert, pürüzlü yüzeylere düştüğünde iki metreye kadar düşme performansı elde ettiğini söylenildi. Samsung, Gorilla Glass Victus’u kullanan ilk marka olarak seçildi ve ilk olarak Galaxy Note 20 Ultra’da yer aldı. Xiaomi, amiral gemisinde yeni cam korumasını sunan ikinci üretici gibi görünüyor.

Xiaomi, Gorilla Glass Victus’a ek olarak, Mi 11’in yeni ekran teknolojisi ile geleceği konusuna açıklık getirdi. Xiaomi Kurucu Ortağı ve CEO’su Lei Jun, yeni Mi serisi telefondaki ekranın, ana TV ekranları kadar maliyetli olduğunu ve ekranın sektördeki en pahalı ekran olabileceğini belirtti.

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...