iPhone uygulama simgesi değiştirme nasıl yapılır?

by Merve Taş
iPhone uygulama simgesi değiştirme

iPhone uygulama simgesi değiştirme nasıl yapılır? iPhone’da uygulama simgeleri nasıl değiştirilir? iOS 16 uygulama simge değiştirme

iPhone uygulama simgesi değiştirme nasıl yapılır?

iPhone uygulama simgesi değiştirme nasıl yapılır? iPhone’da uygulama simgeleri nasıl değiştirilir? iOS 16 uygulama simge değiştirme ile birlikte telefonlarımızın sıkıcı ve sıradan görüntüsü geride kalıyor! iPhone’un yeni yazılım güncellemesi ile birlikte artık uygulamaların simgelerini değiştirebiliyoruz, sonunda! Bu özellik, senelerdir Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılıyordu fakat Apple yetkilileri bize bu yenilikleri koklatarak getirdikleri için, yıllar sonra bu özelliği kullanabilecek olmaktan mutluluk duyuyoruz!

Telefonunuzu istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizi sağlayan bu özellik ile ana ekran duvar kağıdınızı değiştirmekle yetinmeyip artık uygulamalarınızın simgesini de değiştirebileceksiniz. Aşağıda sizin için bunun nasıl yapılacağını anlatıyoruz fakat okumaya başlamadan önce; her gün yeni yazı yüklediğimizi unutmamanız için tekrar hatırlatmak isteriz.

iPhone’da uygulama simgeleri nasıl değiştirilir?

iPhone’da uygulama simgeleri nasıl değiştirilir? Aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Öncelikle telefonunuzda hangi uygulamaların simgesini değiştirmek istediğinize karar verin.
  2. Kararınızı verdikten sonra, uygulamalarınızın simgesini hangi görselle değiştirmek istediğinizi seçin. Bunun için Pinterest gibi kaynaklara göz atabilirsiniz.
  3. Seçtikten sonra Kısayollar’a tıklayın. Bu telefonunuzda varolan bir uygulamadır, bulmak için Spotlight Araması’nı kullanabilirsiniz.
  4. Sağ üst köşede bulunan + simgesine bsın.
  5. Yeni kısayol oluşturulmuş olacak. Bu kısayolu istediğiniz şekilde adlandırın.
  6. Uygulamayı Aç yazın.
  7. Bağlantıya tıklayın.
  8. Telefonunuzdaki tüm uygulamaların listesini göreceksiniz. Simgesini değiştirmek istediğinize tıklayın.
  9. Fotoğrafı seçin ve Bitti’ye tıklayın.
  10. Uygulamayı ana ekrana eklemeyi unutmayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...