Kripto Paralar Zamanla Ne Kadar Değerlendi?

by teknohall
kripto-para

Adeta takip etmekte zorlandığımız ve herkesin merakla takip ettiği kripto paraların geçmişten bugüne kadar ne kadar arttığını, nasıl arttığını ve neler alınabileceğini yazımızda sizler için derledik.

kripto-para
Crypto currency background with various of shiny silver and golden physical cryptocurrencies symbol coins, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, zcash, ripple.

Yaklaşık 10 yıldır hayatıma biranda giren ve oldukça heyecanlı anlar yaşatan kripto paralar geçen hafta değerini oldukça yükseltirken, bu hafta yapılan bir açıklama sonrası yaklaşık yüzde elli değer kayıp etti. Bu inişli çıkışlara alışık olduğumuz kripto paralarda dikkatli olmakta fayda var.

Bitcoin sanal paranın değerini daha iyi anlamak için zamanla oluşan farklı bir örnekle anlatmak gerekirse şu karşılaştırma doğru olur. Mesela 10 bin bitcoin ile sadece 1 adet pizza alabilirdiniz. O zamanlar değeri bu kadar az olan bitcoin şimdilerde dünyanın en iyi pizzasını almak mümkün. Bu hareketli para olan bitcoin ile bu tarz ödemeler oldukça yaygınlaşmaya başladı.

Sizler için bugünkü yazımızda kripto paraların önceki senelere göre artan değerini daha iyi anlamanız için karşılaştırdık ve bilgileri sizin için paylaştık. Bizimde dikkatimizi çeken bu bilgilerde ekstradan aynı kripto parayla şimdilerde neler yapılabilirdi, bunlara değindik. Basit olarak 1 bitcoinle 10 sene öncesine kadar oyuncak araba alabiliyorken şimdi ise oldukça lüks bir otomobile sahip olabiliriz. Daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Popüler Kripto Paralar

Bitcoin (BTC)

Oldukça popüler olan kripto paralardan BTC’nin 10 yıl önceki değeri 13,92 TL iken şimdi 75 TL olarak yükseldi. Daha yakın tarihe gelirsek eğer yaklaşık 5 yıl öncesine kadar bu sayı 1580 TL iken günümüz değeri 4459 TL olarak güncellendi.

btc

Ethereum (ETH)

Btc kadar yükselmese de yine de kullanıcılara kazandıran etherem’in 5 yıl önceki değer 41 TL iken günümüzde 118 TL olarak görülmekteydi. Günümüzde ise bu sayı 33,300 olarak oldukça fazla değer kazandığını gösterdi.

eth

Binance Coin (BNB)

Diğer kripto paralara göre daha yeni olan bnb 3 yıl öncesine kadar 62 TL iken bu sayı 123 TL’ye denk geliyordu. Günümüzde ise kazandığı değer 5125 TL olarak dikkat çekiyor.

bnb

Kripto Litecoin (LTC)

Yaklaşıl 4 yıl öncesine kadar 92 TL olan ve değeri 218 TL olan kripto paranın günümüzde değeri yaklaşık 2765 TL.

kripto

Kripto Dogecoin (DOGE)

Oldukça değer kazanan diğer paralardan olan DOGE 4 yıl öncesine kadar 91 TL 215 TL değerine eş değerdi. Şimdilerde ise oldukça artan bu değer 44,136 TL olarak yükseldi.

kripto

Bittorrent (BTT)

Diğer paralara nazaran az artan bittorret’in 2 yıl öncesine kadar olan değeri 77 TL 112 TL’ye eş değerdi. Günümüzde ise fazla değerlenmese de bu sayı 519 olarak yükseldi.

kripto

Related Posts

Yorum Bırakın...