Mac 13 Ventura Özellikleri ve Yenilikleri Nelerdir?

by Merve Taş
mac 13 ventura özellikleri

Mac 13 Ventura Özellikleri nelerdir? Mac 13 Ventura Stage Manager, Mac 13 Ventura Continuity Camera, Mac 13 Ventura Mail Uygulaması, Mac 13 Ventura Odak, Mac yeni güncellemesinin özellikleri nelerdir? Hadi, öğrenelim!

Mac 13 Ventura Özellikleri

Mac 13 Ventura, 24 Ekim 2022’de piyasaya sürüldü. Bu güncelleme hem Mac’lere, hem de MacBook’lara geliyor! Fiziksel olarak önceki güncellemeye benziyor olsa da, iOS 16 uyumluluğunu iyileştirmek için birçok yenilik içeriyor. Aşağıda sizin için tek tek inceliyoruz.

Mac 13 Ventura Stage Manager

Mac 13 Ventura Stage Manager, macOS 13 güncellemesi ile hayatımıza giren yeni bir özelliktir. Ekranınızın sol üst kısmında bulunan Kontrol Merkezi’nde yerleştirilen Stage Manager, dokunduğunuzda açık olan tüm uygulamaların düzenlenmesini ve gruplandırılmasını sağlar.

Mac 13 Ventura Continuity Camera

Mac 13 Ventura Continuity Camera, iPhone’unuzun bilgisayarınızda webcam olarak kullanılmasını sağlar. Eğer telefonunuz iPhone 11 ve üst modeliyse, kamera çekimi sırasında kameranın sizi takip etmesini sağlayan Center Stage özelliğini de kullanabilirsiniz.

Mac 13 Ventura Mail Uygulaması

Mac 13 Ventura Mail Uygulaması, iOS 16’da aldığı tüm yeniliklerin Mac’e uyarlanmasını içerir. E-mailleri göndermeyi zamanlayabilir, gönderdiğiniz e-postayı 10 saniye içinde geri alabilirsiniz.

Mac 13 Ventura Odak

Mac 13 Ventura Odak, iOS 16’da gördüğümüz Odak güncellemelerinin hepsini alıyor. Seçme şansı sunan Odak filtreleri ile istediğiniz şekilde bildirimleri alabileceksiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...