Netflix Karışık Oynat Modu Şimdi Telefonlarda

by teknohall
netflix

Netflix, günümüzdeki en çok kullanıcısı olan online dizi film izleme platformu. Nisan 2020 itibarıyla Netflix’in dünya genelinde 193 milyon, ABD’de 73 milyon ücretli abonesi bulunmaktadır. Netflix hizmetleri Çin anakarası (yerel kısıtlamalar nedeniyle), İran, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım (ABD’nin yaptırımları nedeniyle) dışında tüm dünyada kullanılabilmektedir. Şirketin Türkiye, ABD, Brezilya,Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore’de ofisleri bulunmakta. Netflix, dünyanın birçok ülkesinde hem içerik üretimi hem de dağıtımı yapmaktadır.

karisik-oynat

Bir şeyler oynat özelliği ne izleyeceğini bilmeyenlere can suyu oldu

Netflix’in kütüphanesi bir hayli büyük ve insan bazen ne izleyeceğine karar veremiyor ya da o kadar içerik arasında kendine uygun olanı seçmekte zorlanıyor. Artık yapay zeka, Bir şeyler oynat seçeneği ile bunu sizin için yapıyor. Netflix'”Karışık Oynatma” özelliği sayesinde siz “Karışık Oynatma” butonuna bastığınızda sizin için daha önce izlediğiniz, beğendiğiniz veya listenize eklediğiniz içerikleri gözden geçirerek karşınıza beğenebileceğiniz bir yapım çıkartıyor. Bu sayede siz de sevdiğiniz türde yeni bir yapım aramadan direkt olarak izlemeye geçebiliyorsunuz.

Netflix karışık oynat seçeneği telefonlara da geliyor

Şu zamana kadar, karışık oynat seçeneğini sadece bilgisayar veya televizyonda izlerken kullanabiliyorduk. Ancak Netflix, artık bu özelliğin, Netflix’in uygulamasının kurulu olduğu akıllı telefonlara geleceğini duyurdu. Şimdilik deneme aşamasında olan Karışık Oynat özelliğine sadece sınırlı sayıdaki Android kullanıcıları ulaşabiliyor.

Android işletim sistemine gelmiş olsa da henüz test aşamasında olan mobil Karışık Oynat seçeneği, işler yolunda giderse tüm Android kullanıcılarına sunulacak. Netflix’in aynı özelliği ne zaman iOS işletim sistemine getireceği ise henüz bilinmiyor.

netflix

Karışık oynat seçeneği: Seven de var sevmeyen de

Netflix’in nisan ayından beri kullanıcılarına sunduğu, karışık oynat seçeneği karışık yorumlar aldı. Kimileri bu özelliği çok kullanışlı buldu, kimi kullanıcılar ise karışık oynat seçeneği ile gelen dizi ve filmlerin, tercihlerine uyan yapımlar olmadığını ve kullanışsız bir özellik olduğunu ifade ediyor. Elbette, bu özellik daha yeni kullanıma sunulduğu için, yapay zekanın alagoritmasının geliştirilmesi için biraz daha zaman geçmesi gerekecek gibi görünüyor.

Related Posts

Yorum Bırakın...