PlayStation 5 Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
PlayStation 5 Özellikleri

PlayStation 5 Özellikleri nelerdir? Çağımızdaki en güncel ve en başarılı oyun platformlarından biri olan PlayStation 5’i ne kadar iyi tanıyorsunuz? Bugün sizin için PlayStation 5’lerin en sevilen birkaç özelliğini anlatıyoruz, okumaya devam edin!

PlayStation 5 Özellikleri

PlayStation 5 özellikleri ile diğer tüm PS’lerden ayrı bir durumdadır! Oyunları en yüksek verimde deneyimlemenizi sağlayan PS 5, aslında bir oyun konsolundan daha fazlasıdır. Bugün bu harika cihazı birlikte inceliyoruz!

Playstation Plus

PlayStation Plus, PlayStation’da bulunan Premium bir hizmettir. Ücretli birçok paketi bulunan PlayStation Plus’ın çeşitli indirimleri bulunur ve kendi içinde birçok avantajı bulunur.

Depolama

PlayStation’da bulunan M.2 yuvası sayesinde depolama alanınızı kolayca arttırabilirsiniz! M.2 sürücüsü eğer size tanıdık geliyorsa bunun bir sebebi var, çünkü aynı sürücü bilgisayarlarımızda da kullanılır.

Ekran Görüntüsü

İlk olarak PlayStation 4’lerde hayatımıza giren ekran görüntüsü alma, PlayStation 5’te daha çok geliştirildi ve Oluştur düğmesi sayesinde daha da pratik hale geldi. Bu özellik sayesinde oyun oynarken istediğiniz anın ekran görüntüsünü alabilir ya da video olarak kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz anları bulmak için Ayarlar’a gidin, ardından Yakalamalar’a tıklayın.

Bir Oyunda Kaç Saat Harcadığınızı Görün

Diğer oyun konsollarında olduğu gibi PlayStation’da da bir oyun oynarken kaç saat oynadığınızı görebilirsiniz. Eğer ekran sürenizi biraz kısıtlamaya ihtiyacınız varsa, bu özelliği kullanmanız sizin için oldukça etkili olacaktır. Ekran sürenizi bulmak için Profil’e, ardından Oyunlar’a tıklayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...