Sony, Daha Fazla Çapraz Platform Oyunlar Destekleyecek

by teknohall
sony-playstation

Oyun severlerinin çok iyi bildiği gibi, Playstation’da oyunlar oynama tutkusu, bilgisayarda oyun oynamaktan daha farklı ve daha fazla haz veren bir duygu. Bunu çok iyi bilen Sony, özellikle son yıllarda Playstation’a dair yeni hamlelerle oyun severlerin heyecanını canlı tutmaya devam ediyor. Oyun severlerin merakla ve sabırsızlıkla beklediği haber nihayet geldi.

sony-playstation

Çapraz Platform İçeriği Genişletilecek

Axios, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın bir kısmında, PlayStation markasının şu anki başkanı, şirketin daha fazla konsol oyununda çapraz platform oyun özellikleri istediğini itiraf etti.Bu özelliğe sahip oyunlara örnek olarak Fortnite, Rocket League, Call of Duty: Warzone ve Minecraft’tan bahsetti. Sayılarının artacağının da garantisini verdi. Görünüşe göre şimdilik bu genişleme sadece çok oyunculu online oyunları kapsayacak. Zamanla Sony, bu konuya dair tutumunu biraz daha değiştirir mi bilinmez.

Demon’s Souls Remake Geliştiricisini Satın Alıyor

Sony’den tek yeni haber elbette bu değil. Bir diğer gelişme ise geçtiğimiz günlerde yaşandı. Özellikle son dönemde büyük oyun şirketlerinin büyük satın alımlar yaptığını çok sık görmeye başladık. Özellikle Microsoft’un Bethesda satın alımının ardından bu tarzda birçok haber görmüştük. Geçtiğimiz saatlerde de Sony, Returnal’ın geliştiricisi Housemarque’yi satın almıştı. Şimdi ise başka bir satın alım daha geldi. Housemarque satın alımının ardından Japonya’nın resmi Twitter sayfası, Sony’nin Bluepoint Games’i satın aldığını açıkladı. Kısa süre sonra bu paylaşımın resmi hesaplardan silinmesi, yanlışlıkla duyurunun erkenden yapıldığı ihtimalini akıllara getirdi.

playstation

PlayStation Now’a Yeni Oyunlar Geliyor

Sony ile alakalı son haberimiz ise Playstation Now ile ilgili. Sony, daha fazla oyuncu kitlesine hitap etmek için yeni oyunlar eklemeye devam ettiği PlayStation Now kütüphanesine önümüzdeki dönemde ekleyeceği oyunları açıkladı. Sony, The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition’ın yakın zamanda PlayStation Now kütüphanelerinde yerini alacağını belirtti. Listeye eklenecek diğer oyunların arasında Sonic Mania, Sonic Forces, Team Sonic Racing, Slay the Spire, Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown ve Car Mechanic Simulator bulunuyor. Sony, efsanevi Sonic Mania oyununun 30. yılını kutlamak adına Sonic Mania, Sonic Forces ve Team Sonic Racing oyunlarını yine önümüzdeki dönemde PlayStation Now kütüphanesine ekleyeceğini belirtti. Listeye alınan diğer oyun Kill the Spire, oyuncuların yüzlerce kart arasından kendi destelerini oluşturmasına ve stratejik hamlelerle rakibini yenmesine olanak sağlıyor. Bu oyun, 6 Aralık 2021’e kadar PlayStation Now’daki yerini koruyacak.

Related Posts

Yorum Bırakın...