Whatsapp Sesli Mesaj için Yeni ‘Hızlı Oynatma’ Özelliğini Tanıttı

by Ayse Genc
whatsapp

Kullanıcıların sesli mesajların oynatma hızını artırmalarına izin vermek için Facebook’a ait WhatsApp, uzun sesli mesajlara güvenenleri hedefleyen yeni bir ‘Hızlı Oynatma’ özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcılar artık sesli mesajları 1,5x ve 2x gibi daha yüksek hızlarda çalabilir.

WhatsApp, sesli mesajlar için oynatma hızlarının başladığını resmen duyurdu. Sesli mesajlarındaki bu özellik, herkese açık beta kullanıcıları için mevcuttu zaten. Artık geçen ay daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlandı. Artık WhatsApp’taki tüm kullanıcılar için kullanılabilir. Sesli mesajlar için seçebileceğiniz üç oynatma hızı seçeneği vardır.

WhatsApp yeni özelliğini Twitter’da duyurdu. Kullanıcılar sesli mesajlarını normal hız, 1.5x hız ve 2x hız olmak üzere üç farklı hızda dinleyebilir. Sesli mesajları varsayılan olarak normal hızda oynatılacaktır. Bu özellik, geçen aydan beri kullanıcılara sunuluyor. Şimdiye kadar herkesin kullanımına açık olması gerekiyor. Almadıysanız, Google Play Store veya App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümüne güncelleyebilirsiniz. Ayrıca özellik WhatsApp Web ve masaüstü uygulamasında da çalışır. Yeni oynatma hızı simgesi bir sesli mesajda görünecek. Oynatma hızlarını değiştirmek için simgeye dokunabilirsiniz. Yani ilk dokunuş hızı 1.5x, ikincisi ise 2x arttırmak olacak. Sesli mesajlar için daha yavaş bir oynatma hızı seçeneği yoktur. WhatsApp’ın bu yeni özelliği küçük ama faydalı olabilir.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği

WhatsApp ayrıca yakında kullanıma sunulacağı onaylanan daha fazla özellik üzerinde çalışıyor. Bu, bu yıl WhatsApp’a gelen en büyük özelliklerden birini içeriyor. Diğer büyük özellik çoklu cihaz desteği. Bu özellik, hesabınızı ana cihazda aktif bir internet bağlantısı olmadan dört cihaza kadar kullanmanıza izin verecektir. Genel beta kullanıcılarına iki ay içinde çoklu cihaz desteği geliyor. Tüm sohbetlerinizde kaybolan mesajları etkinleştirecek kaybolma modunun da kullanıma sunulması planlanıyor. Diğer bir özellik ise fotoğrafları ve videoları bir kez görüntüledikten sonra kaybolmasını sağlayan “bir kez görüntüle” özelliğidir.

Okumak isteyebileceğiniz diğer yazılarımız;

Güncel ve özgün haberler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz. Videolu anlatımlar için aşağıda bulunan YouTube adresimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Related Posts

Yorum Bırakın...