YouTube Resim İçinde Resim Özelliği iOS’a Geldi!

by teknohall
YouTube Resim İçinde Resim Özelliği iOS'a Geldi!

YouTube nihayet iPhone ve iPad uygulamasına Resim içinde Resim desteğini ekliyor. Şirket yaptığı açıklamada , resim içinde resim modunun dünya çapındaki abonelere sunulacağını doğruladı. Bundan sonra kullanıcılar YouTube uygulamasını kapatarak videolarını küçük açılır bir pencerede izlemeye devam edebilecek.

Apple, iOS 14 ile resim içinde resim modunu tanıttı. Video küçük bir pencerede oynatılırken iPhone’unuzdaki diğer uygulamaları kullanmanıza olanak tanıyor. Resim içinde Resim özellikleri, iOS 9 sistemiyle 2015’ten beri iPad’lerde desteklenmektedir, ancak YouTube uygulaması bunları hiç kullanmamıştır.  Görünüşe göre YouTube sonunda iPhone kullanıcılarının isteklerine kulak verdi ve iPhone ve iPad için YouTube uygulamasına PiP modu geleceğinin haberini verdi.

YouTube Resim İçinde Resim Özelliğini Kimler Kullanacak?

Şimdilik, iPhone’daki Resim içinde Resim modu, yalnızca dünya çapındaki premium kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Ancak YouTube, “PiP’yi tüm ABD iOS kullanıcıları için de başlatmayı planlıyor”.

YouTube’un yaptığı açıklamada, bu özelliği şu anda iOS’taki tüm premium abonelere sunulduğunu ve yakında tüm ABD iOS kullanıcılarına daha büyük bir sunumun gerçekleşeceğinisöylüyor. YouTube’un yalnızca ödeme yapan aboneler için sınırlı resim içinde resim desteğine sahip olacağı yönünde bazı spekülasyonlar var. Ancak bunlara rağmen, bu özelliğin tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini bir kez daha belirtmekte fayda var.

Resim İçinde Resim PiP Nedir?

YouTube Resim İçinde Resim

Resim İçinde Resim (PiP), kullanıcıların mobil cihazlarında YouTube uygulamasının dışında aynı anda gezinirken küçük bir mini oynatıcıda YouTube videolarını izlemelerine olanak tanıyor.  İlk etapta PiP iOS’ta YouTube Premium üyeleri için kullanıma sunuluyor.

YouTube PiP, bazen YouTube web sitesi aracılığıyla Safari’de çalışıyor. Bazı kullanıcılar , YouTube sitesinde yerleşik parametreleri kapatmak için kısayollar ile yaratıcı  ama geçici çözümler bulmuşlardır . Ancak şimdi, resmi desteğin kullanıma sunulması ve yakında daha yaygın hale gelmesiyle, bu geçici çözümlere artık ihtiyaç duyulmayacak.

Güncelleme zaten başladı. Bu, sunucu tarafında bir adımdır, ancak YouTube Premium kullanıyorsanız güncellemeyi zaten almış olmanız gerekir.

Related Posts

Yorum Bırakın...