Android DNS Sunucusu Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
android dns sunucusu değiştirme

Android DNS sunucusu değiştirme nasıl yapılır? Android DNS sunucu değiştirme işlemi ile daha güvenli bir internet deneyimi yaşayın!

DNS Ayarları Değişirse Ne Olur?

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarınızda, güvenliği arttırmak için DNS sunucusunu değiştirebilirsiniz. DNS -yani Alan Adı Sistemi- sunucusu değiştirmenin birçok avantajı vardır. Kullandığınız web tarayıcının DNS sunucusunu da kullanabilirsiniz elbette; fakat Android DNS sunucu değiştirme işlemini yapmak isteyenler, yazıyı takipte kalın!

Android işletim sistemine sahip telefon kullanan kullanıcılar, birçok konuda avantajlıdır. Google altyapısıyla desteklenen Android işletim sistemi, birçok konuda telefonunuzu özelleştirebilmenizi sağlar. Google ile giriş yaptığınız tüm web sitelerine kolayca giriş yapabilir, e-posta ve şifre yazmakla zaman kaybetmezsiniz.

Telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek daha fazla web siteye erişim sağlayabilirsiniz. Girmek istediğiniz internet sitesi, yüklenme sırasında hata veriyorsa bu DNS kaynaklı bir problem olabilir. Bu noktada da DNS sunucusunu değiştirebilirsiniz.

Android Mobil Veri DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Android DNS sunucu değiştirme, alışık olduğumuz DNS değiştirmelerinden farklıdır. Android işletim sistemini kullanan cihazlarınızda sadece sayılar girilmez, birtakım kelimeler de içerir. DNS ayarlarınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Android DNS Sunucusu Değiştirme

1- Telefonunuzdan Ayarlar’ı açın.

android dns sunucusu değiştirme


2-Ağ ve İnternet veya Bağlantılar’a tıklayın.

android dns sunucusu değiştirme

3- Özel DNS’e tıklayın.

android dns sunucusu değiştirme


4-Özel DNS sağlayıcı sunucu adı’na tıklayın ve geçiş yapmak istediğiniz DNS sunucusunu girin.
5- Kaydet’e basın.

Not: DNS önerileri için OpenDNS, Google DNS, Cloudflare DNS gibi seçeneklere göz atabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...