Windows 11 Android Güncellemesi Geliyor!

by Merve Taş
windows 11 android

Windows 11 Android uygulamaları hakkında yeterince bilgi edindiniz mi? Android, Windows 11’e geldi!

Windows 11 Android Güncellemesi Nedir?

Microsoft’un yeni Windows işletim sistemi olan Windows 11, alışık olduğumuz birçok Windows sürümüne göre oldukça farklı özellikler içeriyor. Bunlardan biri de, Android ile kurduğu bir ortaklık ile çeşitli Android uygulamalarını çalıştırabilir hale gelmesi! Windows 11 ile Microsoft Store daha kullanılabilir bir hale geldi ve Android işletim sisteminde bulunan birçok uygulama da Windows 11 ile bilgisayarlarda kullanılabilir oldu.

Windows Android uygulamaları, çoğu Windows uygulaması prensibinde çalışır. Dilerseniz görev çubuğuna da sabitleyebileceğiniz uygulamalar, Microsoft Store’un da iyileşmesine yardımcı oldu. Şu an için 1000 uygulama barındıran Amazon Appstore, gelen birçok uygulama ile kütüphanesini genişletmeye devam ediyor. WSA’nın arka planda çalışması, bilgisayarınızın performansını etkileyebilir. Bu yüzden, Amazon Appstore’u çalıştırırken devreye sokmanız öneriliyor.

Heyecanla beklenen yeni güncellemede, Windows Android işletim sisteminin çalıştırabildiği çoğu uygulamayı bilgisayarlarımızda deneyimleyebilmemizi sağlıyor! Peki, Windows Android uygulamaları nasıl kurulur?

Windows Android Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarınız eğer sistem gereksinimlerini karşılıyorsa, Android uygulamalarını kolayca kullanabilirsiniz. Sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

  • 8 GB RAM (16 GB önerilir)
  • En az Intel Core i3 8. Nesil, AMD Ryzen 3000 veya Qualcomm Snapdragon 8c CPU
  • 720p (1280 x 720) ekran.
  • SSD
  • Windows 11
  • Microsoft Store’un en son sürümü

Windows 11 Android Uygulamaları Nasıl Kurulur?

Eğer bilgisayarınızda Windows 11 yüklüyse, zaten yukarda belirtilen çoğu gereksinime sahipsiniz demektir. Kurulumu yapmak için, Microsoft Store’a girip Amazon Appstore Preview’ı aratın ve çıkan sonuçtan uygulamayı yükleyin. Bu uygulamayı yüklediğinizde, Android’te bulunan uygulamaları kolayca çalıştırmanızı sağlayacak WSA’yı da otomatik olarak yükleyecektir.

Yükleme tamamlandıktan sonra, başlat menüsünde bulunan arama çubuğuna Amazon Appstore yazın ve uygulamayı açın. Oturum açma işlemini tamamlayın. Karşınıza çıkacak uygulamaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...