Binance CEO’su, Elon Musk ‘ı Takipten Çıkardı

by teknohall
binance-ceo

Kripto parayı yakından takip eden herkesin bildiği ve dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, Tesla’nın son zamanlarda bitcoin kararı ve abartılmış davranışları sonrasında Elon Musk’ı twitterden takipten çıktı. Devamında ise konu hakkında açıklamalardan bulunmaya devam etti.

Gerçekten de 2 haftada yaptığı açıklamalar ile kripto para piyasasını yüzde elli azaltıp ve başka haberler arttıran Musk piyasayı alt süt etti. Tabi bu şok etkisi birçok sektörden tepki aldı. Tesla’nın daha önceden aldığı karar olan bitcoin ile otomobil satış iptali piyasada olumsuz tepkilere neden oldu. Bu olaya tepi gösteren arasında dünyanın en büyük kripto para borsasından bildiğimiz Binance’in CEO’su CZ, twitter hesabından takipten çıkararak tepkisini gösterdi.

Hatta takipçilerinden birinin dikkati çeken olay üzerine sorduğu soruda “ takipten mi çıktınız “ sorusuna cevabı ise abartılacak bir durum olmadığını söyledi.

binance-ceo

“İstediğini Söyleyebilir”

Elon Musk’ı takipten çıktığını yakalayan takipçisine “bunu büyük bir mesele haline getirmedim ancak fark ettin” diyerek CZ, “bu ona karşı yapılmış bir şey değil. İstediğini yapabilir, söyleyebilir. Zaten çok fazla insan takip etmiyorum” diyerek cevabını oldukça sıradan vermeye çalıştı.

CZ ve Musk arasında daha önceden yaşanmış olaylar vardı. Birbirine yabancı olmayan ikili hakkında diğer konudan da bilgi almak için yazımızı okumaya devam edelim.

Elon Musk ’ın Annesi BSC Kullanıyor

Dünyanın en büyük borsaları arasında yer alan ve oldukça popüler olan Binance’in yakından tanığımızın CEO’su Changpeng Zhao namı değer CZ, uzay teknolojisinden tanığımız ve tesla araçlarıyla bilinen Elon Musk’ın annesi de BNC kullandığı öğrenildi. Tabi bu haberden CZ oldukça memnun kaldı.

Geçtiğimiz dönemlerde anne Musk attığı büyük başarılara teknoloji alanını da dahil etmek istedi. Önceki başarıları ise yazarlık, sağlık yaşam için diyet ve motivasyon konuşmaları gibi alanlarda popülerlik kazanmıştı. Son zamanlarda ise sosyoekonomik alanlarda da kendini göstermek isteyen anne Musk en son teknolojiyi de keşfederek bir adım daha yükseldi.

elon-musk

Yaptığı girişim ise bilgi işlem alanında yol kat eden KODA adlı markanın elçiliğini yapmaya başladı. Bu firma ise merkezi olmayan robotik gelişmeler sağlayan şirket olarak biliniyor. Hatta bu açıklamalara twitter hesabından bahsetti.

CZ Bu Durumdan Oldukça Memnun Olduğınu Belirtti

Anne Musk twitter hesabından yaptığı açıklamada “Maye Musk ve Koda “ adlı paylaşımda bulunması üzerine, CZ “Elon Musk‘ın annesi de BSC kullanıyor” ifadeleri ile RT’ledi. Bu durumu biraz geç fark etmiş olacak ki twiti 1 gün sonra attı.

Related Posts

Yorum Bırakın...