Gizli Windows 11 Ayarları Ortaya Çıktı!

by Merve Taş
windows 11 ayarları

Gizli tutulan Windows 11 ayarları ortaya çıktı! Bu Windows 11 ayarları hakkında bilgi almak için yazının devamını okuyun!

Gizli Windows 11 Ayarları Nelerdir?

Windows 11, piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcının yoğun ilgisini çeken Windows’un son çıkan işletim sistemidir. Alışık olduğumuz geleneksel Windows’lardan farklı olarak birçok yenilik sunan Windows 11, yenilikçi özelliklerini tamamen kolay bir kullanım sunmak adına gerçekleştirir.

Windows 11, alışık olduğumuz Windows özelliklerini geliştirerek hayatımızı daha kolaylaştırmayı amaçlayan yeni nesil bir işletim sistemidir. Eğer hala Windows 11 kullanmaya başlamadıysanız, acele etmenize gerek yok! 2025 yılına kadar Windows 11 kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında, Windows 11’in yeni birçok özelliği keşfedildi. Albacore isimli bir Windows kullanıcısı, Windows 11 ayarları içinde masaüstü duvar kağıtları için çıkartmalar, cihazınızı tablet olarak kullanırken görev çubuğunu gizlemenizi sağlayan ve Microsoft’un işletim sistemini çalıştıran bilgisayarların sürdürülebilirliğini iyileştirme özelliklerini keşfetti. Ayrıca Microsoft, Albacore tarafından paylaşılan verilere dayanarak Odaklanma Yardımı’nı yeniden adlandırmayı ve bildirimlere öncelik vermeyi hedefliyor.

Windows 11 ayarları için gizli bilgiler bulmak yeni olsa da, genel olarak Windows hakkında gizli bilgiler bulmak yeni sayılmaz. Araştırmacılar, uzun yıllardır Windows’un işletim sisteminde devre dışı bırakılmış bitleri aramışlar ve ortaya bazı özellikler çıkarmışlardı. Microsoft, yeni bulunan özelliklere göre yaklaşımını değiştirir ya da planları geliştirir; bu zaten alışılagelmiş bir süreçtir.

Albacore, çıkartmaların duvar kağıtları üzerinde kalıcı olacağını söylüyor. Bu da, bilgisayar kullanıcılarının masaüstü arka planlarını kişiselleştirebilmelerini sağlayarak farklı tasarımlar yapmalarını sağlar. Albacore, çıkartmaların Çıkartma Düzenleyici uygulamasıyla yapılabileceğini söylüyor. Nitekim bu çok normal, çünkü çıkartmalar hayatımızın her yerinde yerini almaya çoktan başladı.

Windows’un 11 işletim sisteminde, özel bir tablet modu bulunmasa da bazı tablet dostu özelliklerin işletim sistemine gelebileceğini söylüyor Albacore. Windows 10’dan alışık olduğumuz tablet moduna ek olarak, cihazınızı tablet modunda kullanırken görev çubuğunu otomatik olarak gizlememize yarayan bir ayar buldu.

Sürdürülebilirlik anlamında da, Eko Öneri’yi etkinleştirme seçeneği de dahil olmak üzere birçok sürdürülebilirlik ayarlarının da gelişmekte olduğunu söylüyor. Microsoft da, birçok özelliği deneysel olarak test etmeye başlayacağını duyurmuştu.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...