iOS 16 Beta iPhone Kilit Ekran Değiştirme Nasıl Yapılır?

by Merve Taş
ios 16 beta iphone kilit ekran

iOS 16 Beta iPhone Kilit Ekran özellikleri nedir? Kilit ekranı nasıl değiştirilir? iOS 16 Beta Widget nasıl eklenir?

iOS 16 Beta iPhone Kilit Ekran Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer iOS 16 ile tanıştıysanız, kilit ekranınızın mucizeler yaratabileceğini zaten biliyorsunuz. Widget’ları kullanabilir, platformlara erişebilir; iOS’ta daha önce hiç tanışmadığınız birçok özellik ile tanışabilirsiniz.

iOS 16’nın beta sürümüne herkes kolayca erişebilir. Aşağıda anlattıklarımız bu sürümü kullanan herkes için geçerli. Eğer kilit ekranınızdaki boş olan bir yere tıklayarak basılı tutacaksanız ya da yeni bir kilit ekranı için artı işaretine dokunacaksanız; önce anlatacaklarımızı dinlemelisiniz!

Ekranın üst kısmında yer alan simgelerden şunları seçebilirsiniz:

 1. Fotoğraflar
 2. Kişiler
 3. Emojiler
 4. Astronomi
 5. Hava
 6. Renk

Seçenek kısmının alt kısmında, sizin için önerilen fotoğrafları görebilirsiniz. Örneğin, seçtiğiniz fotoğraf ile ekranınızda fotoğrafı yeniden konumlandırmak için iki parmağınızı kullanabilir, farklı filtreler uygulayabilir, farklı fotoğraflar seçebilir, arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

iOS 16 Kilit Ekranı Yazı Tipi ve Rengini Değiştirme

iOS 16 kilit ekranı yazı tipi ve rengini değiştirme ile, ekranınızda bulunan şeylerin yazı tipini ve saatini kolayca değiştirebilirsiniz.

iOS 16 Widget

iOS 16 Widget özelliği, ekranı gerçekten de kişiselleştirmenizi sağlar. Saatin üstüne ya da alt taraflarda bulunan boşluklara ekleyebileceğiniz Widgetlar şu şekilde ayrılır:

Saatin üstüne ekleyebilecekleriniz:

 1. Takvim
 2. Saat
 3. Fitness
 4. Hatırlatıcılar
 5. Hava

Alt tarafa ekleyebileceğiniz Widgetlar ise daha büyük ebatlı ve daha çeşitlidir. Hepsine erişmek için ekranınızdaki boş bir alana tıklayabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...