iOS 16 Özellikleri Nelerdir? iOS 16 Güncellemede Neler Var?

by Merve Taş
ios 16 özellikleri

iOS 16 özellikleri nelerdir? iOS 16 güncellemede neler var? iPhone 7 iOS 16 alır mı? iPhone iOS 16 hangi telefonlarda var?

iOS 16 özellikleri nelerdir?

iOS 16 özellikleri ve yenilikleri basitçe şunlardır;

  1. Sizin için hazırlanmış yepyeni bir kilit ekranı! Kilit ekranınızı özelleştirebilir, kişiselleştirebilir ve yeni eklenen özellikleriyle daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.
  2. Alacağınız bildirimler de iyileştirildi! Alışık olduğumuz iOS görüntüsünden çok uzaklaşmadan, yeni bildirim iyileştirmeleriyle tanışın!
  3. Fitness+ uygulamasına eklenen yeni egzersiz türleri ile Apple daha fazla kişinin ihtiyacını karşılamayı amaçladı.
  4. İlaç takibi özelliği geliyor! Bu özelliğin uzun süredir beklendiğini söylesek yalan olmaz herhalde. Bunun yanında uyku takibini de daha doğru bir analize tabi tutmak adına uyku izleme kısmında da iyileştirilmeler yapıldı.
  5. Mesajlar kısmına birçok yeni özellik eklendi.

iOS 16 Beta Sürümü Nedir?

iOS 16 Beta sürümü nedir? iOS 16’ya çok uzak değiliz! Beta sürümü piyasaya sürülen iOS’un yeni sürümü olan iOS 16, en yeni ve en güncel iPhone yazılımıdır! Eğer Beta sürümünü kullanmaya başlayacaksanız; telefonunuzdaki yeni kilit ekranından tutun, birçok özellikle tanışabilirsiniz!

iPhone iOS 16 hangi telefonlarda var? iPhone 7 iOS 16 alır mı?

iPhone iOS 16 hangi telefonlarda var? iPhone 7 iOS 16 alır mı? iOS 16 yazılımı; iPhone 8 ve daha sonra piyasaya çıkan telefonlarda çalışır. iPhone 7 iOS 16 sürümünü maalesef çalıştırmaz. iPhone 8 ve sonraki sürümlerde de bazı özellikler çalışmayabilir; Canlı Metin özelliği gibi. iPhone XR ve üst modellerde çalışır.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...