iOS 16’ya Sahte AirPods Ayırt Etme Özelliği Getiriliyor

by Merve Taş
sahte airpods ayırt etme

Sahte AirPods ayırt etme nasıl çalışır? iOS 16 sahte AirPods ayırt etme özelliği nasıl çalışır? Sahte AirPods nasıl anlaşılır?

iOS’ta devrim niteliğinde bir yenilik yapıldı! Steve Moser adlı geliştirici, iOS’un yeni sürümü olan iOS 16’nın beta koduna AirPods kullananlar için önemli bir değişiklik ekledi.

Yıllardır hayatımızda olan AirPods’lar, hepimizin günlük hayatında en çok kullandığı aksesuar olma özelliğini koruyor. Orjinaller AirPods’lar satılma rekoru kırsa da, sahteleri de oldukça fazla tercih ediliyor. Yeni sürüme eklenen kodla, sahte AirPods ayırt etme özelliği getiriliyor.

iOS 16’nın beta 1 sürümünde yazılan kod satırlarına göre, artık iPhone cihazları sahte AirPods’ları tanıyarak telefona bildirim gönderecek. Gönderilen bildirimde şu sözler yer alacak: “AirPods’ların kimliği doğrulanamıyor. Bu kulaklıklar orjinal değildir. Hala kullanmak istiyor musun?”

Eğer telefonunuzda sahte ön ya da arka kamera varsa, yine benzer bir bildirim alacaksınız.

Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer orjinal AirPods kullanıcılarından biriyseniz, bu özellik sizin için bir şey ifade etmeyecektir. Fakat şu da bir gerçek ki, ülkemizde sahte AirPods kullanımı gün geçtikçe artıyor ve iPhone çoğu zaman sahte aksesuarları desteklemiyor. Örneğin, eğer şarj aletiniz orjinal değilse telefon hata vererek şarj aletini reddediyor ve şarj etmiyor. Eğer aynı durum AirPodslarda da geçerli olacaksa, artık sahte AirPods sahipleri kulaklıklarına veda edecek gibi gözüküyor. Zaten, bir kulaklığın sahtesi orjinaliyle aynı performansı göstermediği için, aynı ücrette daha kaliteli ve orjinal marka kulaklıklar alınabilir. Böylece, herkesin kulağında AirPods devri de kapanıyor gibi duruyor!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...