WhatsApp Yeni Güncelleme Neler İçerir?

by Merve Taş
WhatsApp yeni güncelleme

WhatsApp yeni güncelleme neler içerir? WhatsApp’a gelen yeni özellik nedir?

WhatsApp Yeni Güncelleme Neler İçerir?

WhatsApp Yeni Güncellemede Neler Var? Bildiğimiz üzere WhatsApp, dünya genelinde en sık kullanılan çevrimiçi mesajlaşma ve arama uygulaması haline geldi. Birçok yenilikçi özelliğinin yanı sıra, bazı konularda eksik kaldığı için sürekli yeni güncellemeler alıyor. Sık sık gelişen bu uygulamanın yeni güncellemesinde ne gibi özelliklerin bizi beklediğini biliyor musunuz? Hadi, öğrenelim!

WhatsApp dünya çapında en yaygın kullanılan mesajlaşma programı olsa da , özellikle video kaydetme modu gibi temel temel yeteneklerden hala yoksundur . Bu kısa sürede değişmeli.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan en son bilgilere göre , WhatsApp aynı zamanda birkaç cihazın aynı hesaba bağlanmasına izin veren yeni bir işlevi test ederken, uygulamasını yepyeni bir özel video modu ile donatmak istiyor .

WhatsApp’a gelen yeni özellik nedir?

WhatsApp’a gelen yeni özellik nedir? Whatsapp’ta video kaydetme özelliğinin olmaması bugüne kadar hiç dikkatinizi çekmiş miydi? Uzun zamandır fotoğraf çekme özelliği sayesinde konuştuğumuz kişilere anlık fotoğraflar göndermemizi sağlayan Whatsapp, bu konudaki eksikliği fark etmiş olacak ki uygulama içinde video çekme özelliğini getiriyor!

Eller serbest modu ile çalışacak olan yeni video çekme özelliği ile birlikte, deklanşöre basılı tutmadan video çekip dilediğimiz kişilere gönderebileceğiz! Şu an test aşamasında olan bu özellik, Beta sürümü kullananlar kişiler dışında kimse tarafından kullanılamıyor fakat ilerleyen zamanlarda kullanılacağı kesin!

Bir diğer özellik ise artık kendimize mesaj gönderebilecek olmamız. Uzun zamandır arkadaşlarımızı not defteri olarak kullanıyor ya da bir grup açıp notlarımızı oraya alıyorduk; sonunda beklenen oldu ve Whatsapp bu konuda da uygulamayı geliştirme kararı aldı. Artık kendimize mesaj gönderebileceğiz ve bu sayede kimseyi gönderdiğimiz anlamsız mesajlarla sıkmayacağız!

Tüm bunların yanında bir önceki güncellemede Topluluk kısmı hayatımıza girmiş, görüntülü konuşma kapasitesi 32 kişiye çıkarılmış, konuşma sırasında anket ekleme özelliği gelmiş ve gruplara eklenebilecek kişi sayısı 1000 kişiye kadar ulaştırılmıştı. Böyle iyileştirmelere bayılıyor, devamını heyecanla bekliyoruz!

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...