Netflix Yenilikleri: Artık İstemediğiniz Kişileri Hesabınızdan Atabileceksiniz

by Merve Taş
netflix yenilikleri

Netflix Yenilikleri nelerdir? Netflix’in yeni güncellemelerinde neler var? Aşağıda sizin için anlatıyoruz!

Netflix Yenilikleri: Hesabınızdan İnsanları Kovabilirsiniz!

Netflix Yenilikleri arasında neler var? Uzun zamandır Netflix için bir söylenti dolaşıyordu ve sonunda beklenen geldi! Netflix, uzun zamandır paylaşılan hesap özelliğinin artık kullanılamayacağını söylese de, artık bunu gerçekleştirdi ve 2023 yılından itibaren hesap paylaşan kişilere dava açabileceğini söyledi!

Hesap koşullarını güncelleyen Netflix, aynı hesabı kullanıp başka bir adreste yaşayan kullanıcılara adeta savaş açarak onlardan ek ücret ödemelerini talep edecek. Artık hesabınız üzerinden görüntüleyebileceğiniz Erişen Son Cihazlar bölümü ile birlikte, Facebook ya da Google’da uzun süredir kullanılan bir özellik entegre ediliyor: Hesabınıza en son hangi şehirden giriş yapıldıysa buradan görebileceksiniz. Bu özellik güvenlik açısından iyi olabilir fakat ülkemizdeki Netflix abonelik fiyatlarına bakınca birçok kişinin aynı hesabı kullanmasını haklı buluyoruz ve bu durum çoğu kişiyi sıkıntıya sokacağa benziyor. Kaynaklarımızda bu özelliğin çok talep edildiğini görsek de, Netflix kullanıcıları zaten farklı oturumlar sunan abonelik çeşitlerine sahipse bu özelliği talep etmelerini gereksiz buluyoruz; Disney Plus’ta olduğu gibi oturumlara parola özelliği getirilerek güvenlik açıklarının önüne geçilebilir.

Eğer birine Netflix şifrenizi zorunda kaldığınız için verdiyseniz ve bu kişinin artık hesabınızı kullanmasını istemiyorsanız bu özellik sizin için iyi olabilir; istediğiniz zaman istediğiniz kişiyi hesabınızdan atabilirsiniz.

Netflix’in uzun zamandır konuşulan bu özelliği artık devreye sokması üyelerini kaybettirebilir mi? Hisselerini düşürebilir mi? Bu kadar rekabetin olduğu bir zamanda para ödemeden içeriklerinden faydalanan kişilerle uğraşması ne kadar doğru? Yorumlarınızı çok merak ediyoruz.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...