En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti: Dropbox, Box, Google Drive, OneDrive ve Daha Fazlası

by teknohall
En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

Bulut öncesi günlerde, dosya aktarım protokolü uygulamalarını kullanarak dosyaları paylaşıyorduk. Ancak günümüzün dosya paylaşım dünyası neredeyse sonsuz seçenekler sunuyor. Dropbox, Box, Google, Microsoft ve Apple gibi devlerin yanı sıra MediaFire küçük şirketler, dosya paylaşımı, birden fazla cihaz arasında senkronizasyon ve işbirliği özelliklerini içeren çevrimiçi bulut depolama seçenekleri sunuyor. Bu hizmetlerden birine bir dosya yükledikten sonra, dosya paylaşımı “paylaş” düğmesine tıklamak ve ardından bağlantıyı e-posta yoluyla bir meslektaşınıza göndermek kadar kolaydır. Çoğu masaüstü ve mobil uygulamalar sunarken, kullanıcılar bir web tarayıcısı aracılığıyla dosya yükleyebilir, depolayabilir, senkronize edebilir ve paylaşabilir.

Seçtiğim hizmetler tüketicilere yönelik temel hizmetlerden kurumsal düzeydeki hizmetlere kadar bir dizi seçeneği kapsıyor. Sıralama önem sırasına göre değildir.

Her biri için dosya aktarım sürelerini kontrol etmek için, ortalama 86 megabit/saniye yükleme hızına sahip bir internet bağlantısı kullanarak 245MB’lık bir ZIP dosyası yükledim. 

Box

En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

Dropbox’tan bahsetmeden Box hakkında konuşmak neredeyse imkansız. Çünkü ikisi sıklıkla birbiri ile karşı karşıya geliyor. Dropbox eskiden büyük ölçüde tüketicilere ve KOBİ’lere odaklanırken, Box her zaman işletmelere yönelik olmuştur. Ancak her iki hizmet de artık kurumsal düzeyde güvenlik ve yönetim seçeneklerinin yanı sıra Google Workspace, Microsoft 365/Office 365 ve daha pek çoğuyla entegrasyon yoluyla kurumsal işbirliği özellikleri ve bulut içerik yönetimini içeriyor.

Bireyler için ücretsiz bir plan var – 10 GB depolama alanı, 250 MB dosya yükleme sınırı ve bu dosyaları sınırlı izinlerle paylaşma yeteneği sunuyor. Video dosyalarını paylaşmaya çalışıyorsanız dosya yükleme boyutu sınırı biraz katı, ancak 10 GB depolama sınırı yine de oldukça cömert. Ek olarak, Box’ın tüm iş planları 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Box Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 10GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: 250MB

Ücretli hesaplar : Personal Pro, 100GB depolama, 10$/ay; Business Starter, 100 GB depolama, kullanıcı başına aylık 5 ABD doları; İş, sınırsız depolama, 15$/kullanıcı/ay; Business Plus, sınırsız depolama, 25$/kullanıcı/ay; Kurumsal, sınırsız depolama, 35$/kullanıcı/ay; Enterprise Plus, sınırsız depolama için özel fiyatlandırma yapılıyor. Tüm iş planlarında en az 3 kullanıcı olma zorunluluğu var. Gösterilen fiyatlar yıllık ödemeler içindir.

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu: Personal Pro, 5GB; İş Başlangıç, 2GB; İş, 5GB; İş Artı, 15 GB; Kurumsal, 50 GB, Kurumsal Artı, 150 GB.

İş planlarıyla birlikte ek özellikler: Slack ile yerleşik entegrasyonlar (ayrıca Microsoft 365 ve Google Workspace), artı 1 ek kurumsal uygulama entegrasyonu; Box Sign (web uygulaması üzerinden sınırsız e-imza); Box Relay (iş akışı otomasyonu); veri kaybı koruması; iki faktörlü kimlik doğrulama; TOA; Aktif Dizin entegrasyonu; diğer kullanıcı yönetimi özellikleri. Daha yüksek düzeyli planlar, ek kurumsal uygulama entegrasyonları sunuyo; HIPAA/FedRAMP uyumluluğu; belge filigranı; AI destekli tehdit algılama ve daha fazlası.

245MB dosya yükleme süresi: 35 saniye

Citrix ShareFile

En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

Citrix’in 2011’de aldığı ShareFile , iş için özel bir dosya paylaşım sitesi oluşturuyor. Böylece müşterileriniz, ortaklarınız, iş arkadaşlarınız ve diğerleriyle dosyaları kolayca paylaşabiliyorsunuz. Örneğin, muhasebeciniz vergi belgelerini sizinle güvenli bir şekilde paylaşmak için ShareFile kullanabilir. Hizmet, iş akışı yönetimi, belge işbirliği, e-imzalar ve Outlook ve Gmail ile entegrasyon dahil olmak üzere iş kullanıcıları için birçok çekici özellik ve araç sunuyor.

Kurumsal düzeyde şifreleme ve özelleştirilebilir izin ayarlarıyla güvenlik de sağlam. ShareFile panosu, yeni kullanıcılar eklemeyi ve kişisel ve paylaşılan klasörler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor. Android, iOS, macOS ve Windows için özellikli uygulamalar mevcuttur. Ücretsiz bir plan yok, ancak Premium sürümü kredi kartı numarası girmek zorunda kalmadan 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Şirket ayrıca hassas veriler için gelişmiş güvenlik, paylaşım ve kontrol sunan 5 çalışan kullanıcı için sanal bir veri odası sunuyor.

Citrix ShareFile Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: Yok

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: Yok

Ücretli hesaplar : Standart, sınırsız depolama alanı, 50$/ay; Gelişmiş, sınırsız depolama, 77 $/ay; Premium, sınırsız depolama, 122$/ay; Sanal Veri Odası, 5 GB depolama, ayda 338 dolar. Tüm planlar en fazla 5 çalışan kullanıcı için (ek çalışan kullanıcı ücretleri kullanıcı başına aylık 10–24 ABD dolar) Gösterilen fiyatlar yıllık ödemeler içindir.

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu : Standart, Gelişmiş ve Premium, 100 GB; Sanal Veri Odası, 5GB.

Diğer ücretli seçenekler şunları içerir: Geri bildirim ve onay iş akışı; etkinlik günlükleri; sürüm oluşturma; Microsoft 365/Office 365 işbirliği dahil üçüncü taraf entegrasyonları.

245MB dosya yükleme süresi: 1 dakika, 38 saniye

Dropbox

Dropbox

Daha önce de belirttiğim gibi, Dropbox ve Box, kurumsal düzeyde güvenlik ve yönetim özelliklerinin yanı sıra hizmetleri daha sağlam hale getiren sağlıklı bir entegre üçüncü taraf uygulamaları ekosistemi sunan iş pazarında büyük oyunculardır. Her ikisi de, çoğu kuruluş için ikisinden birinin harika bir seçenek olduğu noktaya kadar sürekli olarak gelişme gösterdi.

Son yıllarda Dropbox, Dropbox içinden Microsoft Office veya Google Dokümanlar/E-Tablolar/Slaytlar oluşturma yeteneği ve ekip işbirliği için yeni bir paylaşılan Alanlar arayüzü gibi üretkenliği ve işbirliğini artırmayı amaçlayan özellikler ekliyor. Satın almadan önce denemek için Dropbox’ın bireylere yönelik ücretsiz Temel planı 2 GB depolama alanı sunuyor. Tüm iş planları için 30 günlük ücretsiz deneme mevcut.

Dropbox Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 2GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu : Sınırsınz, ancak depolama alanı kotanızdan daha küçük olmalı.

Ücretli hesaplar : Kişisel planlara Plus (1 kullanıcı, 2 TB depolama, ayda 10 ABD doları) ve Aile (6 kullanıcıya kadar, 2 TB paylaşılan depolama, 17 ABD doları) dahildir. İş planları şunları içerir: Profesyonel (1 kullanıcı, 3 TB depolama, 16,60 ABD doları/ay); Standart (3+ kullanıcı, 5 TB depolama, 12,50 ABD doları/kullanıcı/ay); Gelişmiş (3+ kullanıcı, sınırsız depolama, 20 ABD doları/kullanıcı/ay). Kurumsal planlar için Dropbox Sales ile iletişime geçin.  Gösterilen fiyatlar yıllık ödemeler içindir.

İş planlarıyla birlikte ek özellikler: 180 günlük dosya kurtarma ve sürüm geçmişi, Dropbox Rewind için 180 günlük geçmiş (klasör veya hesap düzeyindeki değişiklikleri tersine çevirerek kazalardan/fidye yazılımlarından kurtarma), uzaktan cihaz silme, iki faktörlü kimlik doğrulama, belge filigranı, paylaşılan bağlantı kontrolleri, dosya kilitleme, markalı paylaşım, öncelikli e-posta desteği ve canlı sohbet desteği. Daha yüksek planlar, HIPAA uyumluluğu, bir yönetici konsolu, SSO entegrasyonu, denetim günlükleri ve daha fazlasını sunuyor.

245MB dosya yükleme süresi: 56 saniye

Google Drive

Google Drive

Halihazırda Google ekosistemine yatırım yaptıysanız, Google Drive , Google’ın Google Dokümanlar gibi üretkenlik uygulamalarıyla entegre olduğu için zahmetsizdir. Diğer Google hizmetlerini kullanmasanız bile, kullanıcılara 15 GB ücretsiz depolama alanı (diğer Google hizmetleriyle paylaşılan) sağladığı için Google Drive dikkate değer. Oranları da rekabetçidir. 200 GB, bireylere yılda yalnızca 30 ABD dolarına mal olur.

Yedekle ve Senkronize Et masaüstü istemcisiyle, Windows veya macOS bilgisayar klasörlerinizden hangilerinin sürekli olarak Google Drive ile senkronize edileceğini seçebilirsiniz; bazı hizmetlerde olduğu gibi dosyaları belirlenmiş bir klasörde tutmanız gerekmez. 15 GB’lık ücretsiz planın ötesinde, Drive, bir Google One planı aracılığıyla bireyler tarafından kullanılabilir. İşletmeler , Drive, Gmail, Takvim, Dokümanlar ve diğer üretkenlik/ortak çalışma uygulamalarını içeren bir Google Workspace planını veya Gmail ve Takvim dışında yukarıdakilerin tümünü içeren Workspace Essentials’ı tercih edebilir. İş planları için 14 günlük ücretsiz deneme mevcut.

Google Drive Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 15GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: 5TB ( bazı istisnalar dışında )

Ücretli hesaplar: Kişiler için Google One planları : 100 GB, ayda 2 ABD doları; 200GB, 3$/ay; 2TB, 10$/ay; 10 TB, 50 ABD doları/ay; 20 TB, 100$/ay; 30 TB, 150 $/ay. İşletmeler için Google Workspace Essentials planları : kullanıcı başına 100 GB/2 TB havuzlanmış bulut depolama alanı, kullanıcı başına aylık 8 ABD doları. İşletmeler için Google Workspace planları : Business Starter: Kullanıcı başına 30 GB depolama, kullanıcı başına aylık 6 ABD doları; İş Standardı: Kullanıcı başına 2 TB depolama, kullanıcı başına aylık 12 ABD doları; Business Plus: Kullanıcı başına 5 TB depolama, kullanıcı başına aylık 18 ABD doları; Kurumsal (300+ kullanıcı): sınırsız depolama, fiyatlandırma için satış ekibiyle iletişime geçin.

İş planlarıyla birlikte ek özellikler: Güvenlik ve yönetim kontrolleri, 7/24 telefon ve e-posta desteği, merkezi yönetici konsolu, denetim ve raporlama. Daha yüksek seviyeli planlar, gelişmiş uç nokta yönetimi, veri kaybı önleme, bağlama duyarlı erişim ve daha fazlasını sunuyor.

245MB dosya yükleme süresi: 48 saniye

iCloud Drive

iCloud Drive

Mac, iPhone veya iPad’e sahip olan herkes, muhtemelen bir AppleID oluşturulmasıyla birlikte gelen iCloud aracılığıyla ücretsiz 5 GB çevrimiçi depolama alanına sahip. Ayrıca, bu kullanıcılar klasörleri ve belgeleri diğer iCloud kullanıcılarıyla paylaşabiliyor. Apple, Windows için bir iCloud uygulaması sunsa da, bunun esas olarak aynı zamanda bir Windows PC kullanan Apple kullanıcılarına yarar sağlaması muhtemel. Özellikle iCloud’un bir Android uygulaması olmadığı için, hizmeti kullanmak için bir iCloud hesabına kaydolan öncelikle Windows kullanıcıları olan kişileri gerçekten görmüyoruz. Android cihaz kullanıcıları  büyük olasılıkla zaten kendi fotoğraf ve videoları yedeklemek için Google’ın çevrimiçi bulut depolama alanını kullanıyor.

Diğer çevrimiçi depolama hizmetlerinde olduğu gibi, kullanıcılar iCloud’u bilgisayarlarından Belgeler klasörü, Masaüstü klasörü veya diğerleri gibi belirli klasörleri otomatik olarak yedekleyecek ve iCloud hesaplarına eşitleyecek şekilde ayarlayabilir. Bir iPhone veya iPad’deki fotoğraflar ve videolar da otomatik olarak senkronize edilebiliyor. Bu özelliği kullanmak 5 GB’lık boş alanı hızla tüketebilir, bu nedenle iCloud’u bu tür amaçlarla kullanan herkesin ücretli bir hesaba geçmesi muhtemeldir. 200 GB için ayda 3 dolar, Apple sadıkları için nispeten iyi bir fiyat.

iCloud kullanıcıları iş arkadaşlarıyla dosya paylaşmak için kişisel hesaplarını kullanabilir (ve bu dosyalar aktarım sırasında ve beklemedeyken şifrelenir).

iCloud Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 5GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: Depolama sınırlarını aşmadığı sürece teorik olarak 5 GB.

Ücretli hesaplar : 50GB, ayda 1$; 200GB, 3$/ay; 2TB, 10$/ay. Apple, bu planların aile üyeleriyle (beş üyeye kadar) paylaşılmasına izin veriyor. Apple Music veya Apple TV+ gibi Apple servislerine abone olanlar da Apple One paketleme yoluyla tasarruf edebilirler.

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu 50 GB, depolama sınırlarını aşmadığınız sürece.

Ücretli planlarla ek özellikler: Depolama miktarınızı yükseltmek, diğer çevrimiçi depolama hizmetlerinden farklı olarak size ek özellikler sağlamaz.

245MB dosya yükleme süresi: 1 dakika, 56 saniye

MedyaFire

En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

MediaFire, az bilinen bir dosya paylaşım/depolama hizmetidir. Rekabetçi fiyatlar ve 10 GB depolama alanı sunan ücretsiz bir planla (Box’ın ücretsiz planıyla karşılaştırılabilir), bütçesini düşünenler için denemeye değer olabilir. Reklam destekli ücretsiz hizmet, çok cömert olan 4 GB’a kadar dosya yüklemenize izin veriyor. Ayrıca hizmet, dosyaları otomatik olarak virüslere karşı tarıyor. Bu her dosya senkronizasyon hizmetinin sunduğu bir şey değil.

Mac’ler ve Windows PC’ler MediaFire’a bir web tarayıcısı aracılığıyla erişebilir. Ayrıca şirket iOS ve Android için uygulamalar sunuyor. Tek seferlik bir indirme bağlantısı oluşturarak dosya bağlantılarını Facebook, Twitter, Pinterest ve diğer sitelerde paylaşabiliyorsunuz. Sezgisel bir arayüz ile hizmetin kullanımı çok kolaydır.

Önemli bir uyarı: Burada bahsettiğim diğer hizmetler, sitelerinde kolayca erişebilinen ayrıntılı güvenlik bilgileri sunuyor, ancak MediaFire sitesinde şifreleme veya diğer veri korumaları hakkında herhangi bir ayrıntı görmedim. Şirketin hizmet şartları “verilerinizi güvenli ve emniyetli bir şekilde depolamak için çok çalışıyoruz” diyor. İş planı, kullanıcı hesapları tarafından gerçekleştirilen eylemlerin yanı sıra konum, yönlendiren alan ve veri aktarım toplamlarını izleyen güvenlik araçları sunuyor. Site, belirli bir dosya depolama güvenlik ayrıntısı sağlamıyor. Ayrıca iletişime geçmek istediğimde yanıt alamadım. Bu ayrıntılar olmadan, MediaFire’da depolanan verilerin şifrelenmediğini ve hizmetin hassas belgeler için kullanılmaması gerektiğini varsaymak en iyisidir.

MedyaFire Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 10GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: 4GB

Ücretli hesaplar : Profesyonel: 1 kullanıcı, 1 TB depolama, ayda 3,75 ABD doları; İşletme: 100 kullanıcı, 100 TB depolama, ayda 40 ABD doları. (Gösterilen fiyatlar yıllık ödemeler içindir.)

Ücretli hesaplar maksimum dosya boyutu: 20GB

Ücretli planlarla ek özellikler: Reklamsız indirme ve paylaşma, tüm klasörleri indirme; herhangi bir web sitesinden yükleme; özelleştirilebilir markalaşma; Detaylı güvenlik kayıtları.

245MB dosya yükleme süresi: 45 saniye*

* İlk test yaklaşık 2 dakika sürdü, ancak aynı dosyanın sonraki yüklemeleri sırasıyla 10 ve 7 saniye sürdü. MediaFire’ın aynı dosyanın yüklenmekte olduğunu fark etmesi nedeniyle 2. ve 3. testlerde daha yüksek hızlara ulaşıldığını düşünüyorum.

Microsoft OneDrive

OneDrive

Windows Live Klasörler, Windows Live SkyDrive ve şimdi OneDrive. Microsoft’ta sıklıkla olduğu gibi, OneDrive özellikleri ve yetenekleri bir sürümden diğerine değişebiliyor (kişisel ve ticari hesaplar gibi).

Yine de OneDrive, Microsoft 365/Office 365 ve Microsoft’un mobil uygulamalarıyla güzel bir şekilde bütünleşiyor ve Office belgelerinde gerçek zamanlı işbirliği sunuyor. Ücretsiz bir plan size Dropbox’tan daha fazla, ancak Google Drive’dan daha az olan 5 GB depolama alanı sağlar. Microsoft 365 Kişisel planı size 1 TB’lık büyük bir depolama alanı ve aile planı da 6 TB sağlıyor. OneDrive ayrıca ücretli planlara fidye yazılımı algılama ve kurtarma hizmeti de sunuyor.

Dosyalar kurumsal düzeyde güvenlik önlemleriyle korunuyor ve indirildiğinde bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı taranıyor. Bir “Kişisel Kasa”, iki adımlı doğrulama ve 20 dakika işlem yapılmadığında otomatik kilitleme sunuyor. Ayrıca tüm OneDrive cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.

Microsoft OneDrive Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 5GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: Açıklanmadı

Ücretli hesaplar: Ev için : OneDrive Bağımsız, 100 GB, 13,99 TL/ay; Microsoft 365 Kişisel, 1 TB depolama, 549,99 TL/yıl; Microsoft 365 Aile, 6 TB depolama (kişi başı 1 TB), 739,99 TL/yıl. Küçük işletmeler için : OneDrive İş (Plan 1): Kullanıcı başına 1 TB depolama, kullanıcı başına aylık 42,50 TL; OneDrive İş (Plan 2): sınırsız depolama, kullanıcı başına aylık 85 TL; Microsoft 365 Business Basic: Kullanıcı başına 1 TB depolama, kullanıcı başına aylık 42,50 TL; Microsoft 365 İş Standardı: Kullanıcı başına 1 TB depolama, kullanıcı başına aylık 106,20 TL. 365 planları ayrıca Exchange, SharePoint ve Teams erişimini içerir ve Business Standard planı Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote’u kapsıyor. 

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu: 100GB

365 hesapla ek özellikler: Fidye yazılımı algılama ve kurtarma, süresi dolan ve parola korumalı paylaşım bağlantıları, 30 güne kadar dosya geri yükleme. Üst düzey planlar arasında 7/24 telefon desteği, gelişmiş veri kaybı koruması, eDiscovery için silinen ve düzenlenen belgelerin korunması ve daha fazlası bulunuyor.

245MB dosya yükleme süresi: 33 saniye

OpenText Hightail

En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

Eskiden YouSendIt, Hightail , paylaşılan Alanlar etrafında oluşturulmuş bir arayüze sahiptir ve bu da onu grup işbirliği için çok uygun hale getiryor. Yeni bir Alan oluşturduğunuzda, projenin hedefini adlandırıp ve tanımlıyorsunuz. Alanınızdaki video, fotoğraf ve diğer dosyalar için başkalarından onay talep edebiliyorsunuz. 

Hightail, diğer dosya paylaşım servisleriyle de iyi çalışıyor. Dosyaları bilgisayarınızdan, Dropbox’tan, Google Drive’dan ve OneDrive’dan bir Alana sürükleyip bırakabilirsiniz. Hightail, otomatik masaüstü klasör senkronizasyonlu iOS, Android, macOS ve Windows uygulamalarının yanı sıra üçüncü taraf uygulama entegrasyonu ile çok yönlü.

Lite sürümü, ücretli hesaplar için 14 günlük deneme süresiyle ücretsiz. İş planları Pro, Teams (1-30 kullanıcı) ve Business (3+ kullanıcı) katmanlarını içerir.

OpenText Hightail Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 2GB

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: 100MB

Ücretli hesaplar : Profesyonel, sınırsız depolama, 12$/ay; Ekipler, sınırsız depolama, 24 ABD doları/kullanıcı/ay; İş, sınırsız depolama, 36 ABD doları/kullanıcı/ay. (Gösterilen fiyatlar yıllık ödemeler içindir.)

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu: Pro, 25GB; Takımlar, 50GB; İş, 500 GB.

Ücretli planlardaki ek özellikler: Teslimat bildirimleri, gönderi takibi, özel markalama, şifre koruması, canlı sohbet ve telefon desteği. Daha yüksek seviyeli planlar, sürüm kontrolü, görev yönetimi, kişisel ve ekip gösterge tabloları ve daha fazlasını sunar.

245MB dosya yükleme süresi : 1 dakika, 5 saniye

SugarSync

En iyi 9 Dosya Paylaşım Hizmeti

SugarSync biraz kafa karıştırıcı bir kullanım modeline sahip. Sabit sürücünüzdeki herhangi bir dosya klasörünü bulutla senkronize edilecek şekilde atayabilirsiniz. Her şeyi Dropbox gibi belirlenmiş bir klasörde tutmanız gerekmez. Klasörleri senkronize etmek için, onları sağ tıklayın (bir SugarSync masaüstü istemcisi kurduktan sonra). Ancak , belirlenmiş bir klasör istemeniz durumunda , hizmet otomatik olarak bilgisayarınızda My SugarSync adlı bir senkronizasyon klasörü oluşturuyor.

Microsoft Outlook’un ötesinde, her ikisi de iş kullanıcıları için bir anlaşma kırıcı olabilecek tümleşik üçüncü taraf araçları veya hatta iki faktörlü kimlik doğrulama yok.  2FA bir yana, ancak şirket, aktarım halindeki ve beklemedeki verilerin şifrelenmesi de dahil olmak üzere standart veri koruma uygulamalarını izlediğini söylüyor. Şunu da belirtmekte fayda var: Ücretsiz bir plan yok, ancak 90 günlük ücretsiz 5 GB deneme var. Ücretli planların (daha fazla depolama alanına sahip) 30 günlük ücretsiz denemeleri, bir kredi kartı numarası gerektiriyor.

Ek olarak: SugarSync’in kullanımı sezgiseldir ve çoğu dosya paylaşımı/depolama/senkronizasyon servis kutusunu kontrol eder, ancak bazı büyük olanları kaçırır.

SugarSync Dosya Paylaşım Hizmeti Fiyatları

Ücretsiz hesap depolama alanı: 5 GB (90 günlük ücretsiz deneme sürümünde).

Ücretsiz hesap maksimum dosya boyutu: Yok

Ücretli hesaplar : Kişisel: 100 GB depolama, 7,50 ABD doları/ay; 250 GB depolama, 10$/ay; 500 GB depolama, ayda 19 ABD doları. İşletme: 3 kullanıcı, 1 TB depolama, aylık 55 ABD doları.

Ücretli hesap maksimum dosya boyutu: Maksimum yok

Diğer ücretli seçenekler şunları içerir: Outlook entegrasyonu, uzaktan silme, kullanıcı yönetimi panosu.

245MB dosya yükleme süresi: 1 dakika, 24 saniye

Sonuç ve Öneriler

Şimdiye kadar, çoğu bireysel kullanıcı ve şirket, dosya paylaşımı ve senkronizasyon amaçları için tek bir hizmete karar verdi ve muhtemelen bu alandaki en büyük oyunculardan biri Dropbox, Box, Google veya Microsoft. Bunların çoğu benzer hizmetler ve özellikler sunduğundan, geçiş yapmanız gerekmeyebilir.

Yükleme Hızını Nasıl Rest Ettim?

Bir video (MP4), fotoğraflar (JPG ve PNG), PDF belgeleri ve bir Adobe Photoshop PSD dosyasından oluşan 245MB sıkıştırılmış bir dosya (ZIP) oluşturdum. Daha sonra bu dosyayı, hizmetin bize “yükleme tamamlandı” mesajı vermesinin ne kadar sürdüğünü zamanlayarak, her hizmetin web yüklemesi aracılığıyla sürükle ve bırak yöntemiyle yükledim. Üç test yaptım ve ardından nihai puanı almak için geçen sürenin ortalamasını aldım. Dosyalar, aynı odadaki bir yönlendiriciye 5GHz Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla bir MacBook Pro’dan yüklendi. Geniş bant yönlendirici, her satıcının testinden sonra Speedtest.net aracılığıyla doğruladığımız 85 ila 87 Mbps yükleme hızları sağladı.

Çoğu durumda, dosyanın ilk yüklenmesi en uzun süreyi aldı ve ikinci ve üçüncü test daha iyi süreler sağladı. Bunu, satıcılar tarafından bir miktar önbelleğe alma olasılığına bağlıyorum, ancak yine de, aynı dosyanın üç yüklemesi üzerinden ölçtüğüm ortalama süreden emin olduğum kadar yeterli varyasyon gördüm. Her durumda, kullanıcılar aynı dosyayı hizmete üç farklı kez yüklemeyecek. Dosya boyutları ve adları değişecektir. Yine de, tarayıcı ve hizmet arasında bir bağlantı kurulduğunda, yükleme hızlarının birden çok yüklemeye göre arttığı görülüyor.

İlginizi çekecek yazılar:

TeknoHall Videoları İçin YouTube Kanalımıza Göz Atın!

Related Posts

Yorum Bırakın...