iOS 16 Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
iOS 16 bilinmeyen özellikleri

iOS 16 bilinmeyen özellikleri nelerdir? iOS 16 ne zaman çıktı? iOS 16 Face ID Manzara Modu, iOS 16 iMessage Güncellemeleri, iOS 16 Wi-Fi Şifre Öğrenme…

iOS 16 Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

iOS 16 Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir? iOS 16 ne zaman çıktı? iOS 16, 2022 yılının 12 Eylül gününde güncellemeyi kaldırabilecek tüm telefonlara aynı anda geldi. Bu güncellemenin ücretsiz olduğunu söylemeye gerek bile olmasa da, sistem gereksinimlerini sağlayabilen her telefonda kullanabileceğini hatırlatmakta fayda var. iOS 16’yı yakından tanımaya başlamış olsak bile, bazı özelliklerinin hala bilinmediğini düşünüyoruz ve işte sizin için topladığımız bazı bilinmeyenler!

iOS 16 Face ID Manzara Modu

iOS 16 Face ID Manzara Modu ile artık Face ID’yi yatay haldeyken de kullanabilmemizi sağladı! Yatağınızda yatarken Face ID’nin sizi tanımaması çok can sıkıcıydı; ama artık bu sorun ortadan kalktı.

iOS 16 iMessage Güncellemeleri

iOS 16 iMessage Güncellemeleri içinde belki de en can alıcı noktalar: Sık konuştuğunuz kişinin konuşmasını üst tarafa sabitleyebiliyor oluşunuz, iMessage’de gönderilen bir mesajı geri alabiliyor ve düzenleyebiliyor oluşunuz ve mesajların okunmadı olarak işaretlenebilmesi. Çok geç kalmış bazı özelliklerdi bunlar elbette; neyse ki Apple’ın bize her yeni telefon ya da güncellemesinde bunları yavaş yavaş vermesine yıllar içinde alıştık.

iOS 16 Wi-Fi Şifre Öğrenme

iOS 16 Wi-Fi Şifre Öğrenme; telefonunuzda daha önce giriş yapmış olduğunuz tüm Wi-Fi parolalarını görmenizi sağlar! Hem aynı ağa bağlanmak isteyen kullanıcılar ile şifreyi kolayca paylaşabilirsiniz; hem de daha önce giriş yaptığınız bir Wi-Fi ağının parolasını kolayca bulabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi’ın yanında bulunan (i) sembolüne basmalısınız.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...