Yeni Windows 11 Özellikleri Nelerdir?

by Merve Taş
Yeni Windows 11 Özellikleri

Yeni Windows 11 özellikleri nelerdir?

Yeni Windows 11 özellikleri

Yeni Windows 11 özellikleri, uzun süredir Windows 11 kullanıyor olsanız da işinize yarayabilecek birçok özellikten bahsedeceğiz! Sizin için araştırdığımız bazı özellikleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Windows 11 Hızlı Ayarlar Menüsü

Windows 11 Hızlı Ayarlar Menüsü ile Wi-Fi, ses ayarları ve daha fazlasına erişebildiğiniz harika bir menü! Windows 10’da Eylem menüsü olarak karşımıza çıkan bu kısım, Windows 11’de tamamen yenilendi. Kullanmaya başlamak için Windows+A kısayolunu kullanabilirsiniz.

Windows 11 Snap Menüsü

Windows 11 Snap Menüsü ile açtığınız tüm pencereleri kolayca konumlandırabilirsiniz. Bu özellik aslında Windows 10’da hayatımıza girmişti ama artık daha farklı bir tasarımla yola devam ediyor.

Windows 11 Temalar

Windows 11 Temalar, dilediğiniz yeni temalar arasından seçim yapabileceğiniz duvar kağıtları ile karşılaşmanızı sağlar. Bilgisayarınızı kişiselleştirmek ve daha güzel bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız; Windows+i kısayolu ile ayarlara gittikten sonra Kişiselleştirme’ye, ardından Arka Plan’a tıklayın. Yeni tema seçmek için de Kişiselleştirme’ye, ardından Temalar’a basın.

Windows 11 Yakındaki Paylaşım

Windows 11 Yakındakilerle Paylaş, Windows 10’da da kullanılıyordu fakat Windows 11’de daha fazla geliştirildi. Apple telefonlardaki AirDrop ya da Android telefonlardaki Yakındakilerle Paylaş özelliklerinin mantığıyla çalışır; Bluetooth ile iki Wİndows bilgisayar arasında paylaşım yapmanızı sağlar. Bunu kullanmak için önce Ayarlar’a, ardından Sistem’e, ardından Yakındaki Paylaşım’a tıklayın.

Sizin için hazırladığımız tüm yazılara ve videolara ulaşmak için tıklayın!

Related Posts

Yorum Bırakın...